نماشویی

نماشویی : اگر نمای ساختمان شما هم دچار جرم گیری و رسوب گردیده است و نیاز به شستشوی دارد کافیست با ما تماس بگیرید تا زیبایی نمای ساختمانتان را دوباره برایتان به ارمغان آوریم.

نماشویی ساختمان به یک لازمه در دنیای امروز خدمات ساختمان تبدیل گشته است زیرا به دلیل افزایش آلاینده ها در سطح شهر ها و دوده و غبار و درنتیجه باران های اسیدی زیبایی ساختمان را از بین می برد.

انباشت دوده و غبار و باران های اسیدی موجب آسیب دیدگی سطح نمای ساختمان می گردد که در اثر آن زیان هایی به مالک ساختمان وارد می شود برای جلوگیری از این امر نیاز به نماشویی ساختمان می باشد .

نماشویی ساختمان چیست ؟

به صورت خلاصه وار نماشویی و شستشوی نما یه وسیله ابزار و امکانات را نماشویی می گویند.

امروزه در ایجاد نمای یک ساختمان از موارد متعددی استفاده می شود یعنی گاها نمای ایجاد شده سنگ ،آجر،شیشه،کامپوزیت و… می باشد .که هرکدام با ابزار ها و تجهیزات مخصوص به خود شسته و نظافت می گردند .

در زمان های گذشته نماشویی به شکل امروزه پیشرفت نداشته و بیشتر شستشو ها با دست و بدون ابزار های صنعتی و دستگاه ها صورت می گرفته است. در نتیجه کار صورت گرفته کیفیت لازم را نداشته و مورد پسند واقع نمی گردید ولی امروزه با به وجودآمدن دستگاه ها و ابزار های جدید و پیشرفته این حرفه به صورت خیلی خوب و حرفه ای دنبال می شودو در نتیجه کار با کیفیتی ارائه می گردد.

به طور کلی شستن نمای ساختمان یک امر تخصصی است و نیاز به مهارت و تجربه در کنار استفاده درست از دستگاه های مخصوص نماشویی می باشد. ابزار الات شستشوی نما مانند واتر جت  و توبرو واتر و همچنین سندبلاستر و از مواد ساینده و شویند قوی استفاده می گردد.

استفاده از دستگاه واتر جت برای شستن نماهای ساختمان امری ضروری می باشد زیرا توسط این دستگاه مواد شوینده با آب مخلوط گشته و با فشار بالا بر سطح نما پاچیده می شود .

نماشویی ساختمان

 

شستشوی نما به روش سنتی

در این نوع خدمات برای شستشوی نمای ساختمان از ابزار الات پیشرفته استفاده نمی گردد و تنها از ابزار الات شستشوی ساده و تیم اجرایی استفاده می گردد تا نمای ساختمان مورد شستشو قرار گیرد نماشویی سنتی بیشتر بر اصل شستشو توسط تیم اجرایی استوار می باشد و حتی میتواند ظرافت کار را بیشتر کند و کیفیت را بالا ببرد .
به دلیل اینکه شستشوی نمای ساختمان و نماشویی ساختمان به وسیله داربست صورت میگیرد کارشناسان و فعالان این نوع خدمات آن را نماشویی سنتی نام گذاری کرده اند .

شستشوی نمای سنگی

نماشویی سنگ نمای ساختمان یک اصل زیبایی محیطی می باشد و مانند یک لباس میتواند موجب قضاوت درباره کل ساختمان یک متغییر گردد. نماشویی سنگ نما برای افزایش زیبایی و ظاهر زیبا بخشیدن به یک بنا  می باشد به هیچ وجه نمای ساختمان را به مدت طولانی در کثیفی رها نکنید .

نماهای ساختمانی که از جنس سنگ می باشند از تاریخچه بسیار درازی برخوردار هستند و در ایران و جهان نیز پر طرفدار ترین نوع جنس نما می باشند دلیل آن را میتوان به کیفیت و زیبای بسیار زیاد و دوام و عمر این نما ها دانست سنگ های که برای نما بیشترین استفاده می شود را میتوان از دهبید، گرانیت و رومی و…. دانست .

نمای ساختمان سنگی پس از گذشت مدت زمانی نیاز به شستشو دارند تا بتوان زیبایی آن را تثبیت کرد و همچنین از فرسودگی و ریزش آن جلو گیری کرد .

هزینه نماشویی ساختمان :

هزینه نماشویی به عوامل زیادی بستگی دارد که کارشناسان بعد از بررسی این موارد اعلام قیمت میکنند.

از مهم ترین عوامل در اعلام قیمت نماشویی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. متراژ :

مهم ترین عامل تاثیر گذار بر قیمت متراژ نمای مد نظر شماست. متراژ نما شامل کلیه سطوح سنگی ، بازشو ها ( پنجره ها ) و … میشود که هر متریالی با مواد شوینده مخصوص به خود شستشو میشود و در صورت انتخاب مناسب نوع شوینده هیچ گونه آسیبی به متریال نمای ساختمان نمیزند.

۲. میزان آسیب دیدگی سطح نما :

در صورتی که نمای شما در مرور زمان دچار آسیب هایی از قبیل شکستگی ، لقی و فاصله افتادگی بین سنگ یا آجر نما شده باشد و تمایل به برطرف کردن این موارد قبل از شستشوی نما داشته باشید کارشناسان بعد از بررسی میزان خرابی اعلام قیمت خواهند کرد که در این صورت زمان بیشتری نیز صرف این کار خواهد شد.

۳. میزان کثیفی و آلودگی :

با توجه به اینکه آب باران و گرد و خاک چه میزان کثیفی ای ایجاد کرده باشد در قیمت تاثیر میگذارد. به این صورت که هر چه میزان آلودگی و زنگ زدگی بیشتر باشد مواد شوینده قوی تری نیاز است تا این کثیفی را برطرف کند و موازی با آن زمان و هزینه بیشتری خواهد داشت.

هرچه فواصل زمانی شستشوی نما کمتر باشد فرآیند نماشویی راحت تر و سریعتر انجام خواهد شد و در نتیجه هزینه کمتری بابت آن پرداخت میکنید.

پیشنهاد میشود ماهی یکبار به صورت منظم نماشویی را انجام دهید تا میزان آسیب دیدگی به حداقل رسیده و ترمیم نمای شما با هزینه کمتری انجام خواهد شد. از طرفی زیبایی بیرونی ساختمان شما تا حد بسیار زیادی به تمیزی آن بستگی دارد.

نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان

 


 

کفسابی کریمی علاوه بر نماشویی ساختمان به طور حرفه ای طی سابقه فعالیت ۲۰ ساله خود در کفسابی و ساب زنی نیز فعالیت دارد.

کلیه خدمات کفسابی اعم از کفسابی سنگ ، کفسابی موزاییک ، کفسابی بتن ،‌ ساب زنی سنگ راه پله و … با پاسخگویی ۲۴ ساعته انجام خواهد شد.

در اولین فرصت با ما تماس بگیرید.

استعلام قیمت از کارشناسان ما به صورت ۲۴ ساعته در تمامی روزهای هفته

کیفیت خدمات – کمترین قیمت – کمترین زمان انجام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *