ساب کف چیست ؟

ساب کف همانطور که از نامش پیداست برای از بین بردن پستی و بلندی‌ های سطح سنگ‌ها به کار می‌رود. این کار را برای پر کردن سوراخ‌های ایجاد شده سنگ‌ها و همچنین این امر به شفاف و براق شدن سنگ کمک شایانی می‌کند.
ساب کف برای سنگ‌های ساختمان با دستگاه مخصوص کفسابی انجام می‌شود که باعث می‌شود از حداقل یک تا حداکثر ۴ لایه از سنگ را برداشته و سنگ‌ ها را مثل روز اول می‌گرداند.

ساب کف برای چه مواردی استفاده می شود ؟

عملیات کف‌ سابی برای انوع کف‌ها مثل کف‌های تشکیل شده از سنگ مرمر ، بتن، سرامیک و سنگ گرانیت استفاده می‌شود.

ساب کف-کفسابی کریمی

نحوه نصب ساب کفهای مختلف به چه صورت می باشد ؟

برای نصب کفسابی ، دستگاه‌های مختلفی وجود دارد که از آنها استفاده می‌شود، در ساده‌ترین تقسیم‌بندی این دستگاه‌‎ها را می‌توان به سه نوع تقسیم کرد.

دستگاه ساب‌کف ۶فاز:

یکی از قوی‌ترین دستگاه‌های ساب‌زنی سنگ است که تغذیه خود را از برق ۳فاز می‌گیرد. این دستگاه با توجه به قدرتی که دارد از انواع دیگر دستگاه ۳فاز و دستی کارکرد بهتری را دارا است.

دستگاه ساب کف ۳فاز:

این دستگاه با برق تک فاز کار می‌کند که قدرتی کمتری نسبت به دستگاه ۶فاز دارد. این دستگاه که وزنی تقریبا هفتاد کیلویی دارد، برای ساب‌کف متوسط به کار می‌رود.

دستگاه ساب کف دستی:

این دستگاه در مواقعی استفاده می‌گردد که دسترسی به دو دستگاه قبلی میسر نباشد. دستگاه ساب‌کف دستی با برق تک فاز نیز قابل استفاده است که برای مواردی که نیاز به تمییزی زیادی نباشد استفاده می‌گردد.

ساب کف، قدمی برای پاکیزگی و زیبایی

ساب کف عملیاتی قابل اجرا برای انواع کف ها با مصالح و مواد گوناگون است که می تواند رضایت خاطر شما را از جهت پاکیزگی و زیبایی محل زندگیتان جلب کند. انجام ساب کف در موارد زیر ضرورت می یابد:

  • وجود ایرادات ساختاری در سنگ(هم تراز نبودن)
  • جرم و لکه های چند ساله و غیر قابل پاکسازی

ساب کف حیاط، تاثیر گذار در جلوه کل ساختمان

از آنجایی بیشتر رفت و آمد ها از حیاط منازل مسکونی و ساختمان ها انجام می گیرد لذا پاکیزگی و زیبایی این محیط امری ضروری است.

از مهم ترین قسمت های حیاط، کف آن است که اصولا جنس آن از سنگ موزاییک می باشد ولی امکان به کار رفتن سایر سنگ ها و مصالح نیز وجود دارد.

ایرادات و آلودگی های کف حیاط که مورد اول در اثر بی دقتی  کارگران در هنگام ساخت و ساز یا وارد شدن ضربه سنگین و مورد دوم در اثر گذشت زمان رخ می دهد، با ساب کف قابل رفع بوده و زیبایی را به حیاط و در نهایت به کل ساختمان بازمیگرداند.

بیشتر بخوانیم 🔗 سنگسابی

 

موزاییک پر کاربرد ترین متریال برای کف حیاط

ویژگی های مختلف سنگ موزاییک از قبیل عدم لغزندگی، مقاومت بالا در برابر فشار و ضربه، نفوذ ناپذیری به آب و رطوبت و قیمت پایین ، سبب استفاده زیاد از آن در کف حیاط،محوطه ها، پشت بام و پارکینگ ها شده است.

موزاییک های کف حیاط ممکن است به دو صورت شیار دار و معمولی(بدون شیار) باشند که روش های ساب زنی در این دو متفاوت است.

  • در مورد موزاییک های شیاردار تنها کفشویی با استفاده از فرچه های سیمی انجام میگیرد و نمی توان ساب زنی لایه برداری را برای آن انجام داد.
  • ساب زنی موزاییک های معمولی چه به صورت برس زنی و چه لایه برداری قابل اجراست.

 

درخشش دوباره سنگ ها با اجرای ساب کف سنگ

ساب کف سنگ برای کلیه ی محیط های دارای کف سنگی و جنس های مختلف سنگ قابل اجراست.

این عملیات با دستگاه مخصوص کفسابی که متناسب با نوع سنگ انتخاب می شود انجام خواهد گرفت.

در این خصوص سنگ ها به دو نوع سخت (مثل گرانیت) و نرم (مثل مرمریت) تقسیم بندی می شوند، که برای هر یک از لقمه ها و پد های مخصوص استفاده می شود.

مراحل کلی انجام ساب کف سنگ

مرحله اول: رفع پستی و بلندی های سنگ کف با استفاده از لقمه سنگ 46

مرحله دوم: پر کردن درز و حفره های  سنگ با استفاده از لقمه ۶۰

مرحله سوم: ساب زنی با لقمه ۱۲۰ و به دنبال آن لقمه ۲۲۰، در جهت بر طرف کردن خطوط ریز باقی مانده روی سنگ

مرحله چهارم: شروع براق سازی با ساب زنی توسط لقمه مخصوص که در نتیجه آن خطوط ریزی پدید می آید.

مرحله پنجم: ساب زنی با لقمه ۶۰۰، جهت از بین بردن خطوط ریز تولید شده در مرحله قبل

مرحله ششم: اجرای ساب زنی  با بکار گیری لقمه ۸۰۰

مرحله هفتم: ساب زنی با لقمه سیناکس

مرحله هشتم: اجرای ساب ایتالیایی برای درخشش و براقیت هرچه بیشتر سنگ کف

تعیین قیمت دستگاه کف ساب

 در تعیین قیمت دستگاه کف سابی مواردی از قبیل:  برند دستگاه، کشور سازنده، اندازه دستگاه و نوع برق مصرفی تاثیرگذارند.

دستگاه های دستی و کوچک ارزان تر از دستگاه های دیگر هستند و همچنین انواع سه فاز قیمت بالاتری نسبت به انواع تک فاز خواهند داشت

تمیز کردن سنگ کف

استفاده از شوینده های قوی و مواد پاک کننده اسیدی برای تمیز کردن کف پارکینگ موجب می شود که سنگ به شدت آسیب ببیند. به مرور زمان رد شوینده های اسیدی نظیر جوهر نمک، روی سنگ باقی می ماند و به اصطلاح سنگ دو رنگ می شود.

در واقع لکه های بزرگ و کوچک روی سطح سنگ دیده می شود. در این مواقع دیگر شستن کف و نظافت ساختمان اصلا فایده ای ندارد و لکه ها هرگز با شیوه های خانگی پاک نخواهند شد. استفاده از دستگاه سنگ ساب برای رفع این مشکل و ساب سنگ لکه دار بهترین راهکار است.

ترمیم و نوسازی سنگ

سنگ کف صاف و یک دست است اما در مرور زمان به دلیل اسیب های فیزیکی آسیب می بیند. یکی از مشکلات رایج، ناهمواری سطح سنگ است. ساب سنگ برای مواقعی که سنگ دچار پستی و بلندی شده و نیاز به ترمیم دارد، پیشنهاد می شود.

سنگ های قدیمی کف ساختمان که دیگر رنگ و رویی ندارند نیز با این شیوه به زیبایی قبل می شوند. با استفاده از سرویس کفسابی و سنگ سابی هوم سرویز می توان همه بخش های آسیب دیده کف از جمله سوراخ و حفره های کوچک بین سرامیک و سنگ را نیز اصلاح کرد.

در این شیوه از متدهای پیشرفته از جمله روش ایتالیایی برای ساب سنگ استفاده می شود

بیشتر بخوانیم 🔗 پیچ و رولپلاک

آیا امکان نصب ساب کف جدید بر روی ساب کفهای قدیمی وجود دارد ؟

با گذشت زمان امکان از بین رفتن ساب کف های قدیمی وجود دارد. با توجه به استدلال‌های به دست امده نباید بین دوخت کف ساب ها فاصله به وجودآید و از چسب های زرین ایتالیایی استفاده کرد. شکاف در ساب‌کف‌ها باعث می شود تا انواع حشرات موضعی از آن خارج شده مشکلات و آسیبی برای اعضای خانواده به همراه داشته باشد.
برای ترفند این مشکل علاوه بر پر کردن شکاف‌ها از دستگاه سنگ‌سابی (ترجیحا سه فاز ) استفاده می‌شود و سپس با مواد مخصوص شکاف آن را پر می‌کند تا سطوح و صاف یک‌دست به وجود آید.

معرفی انواع مختلف ساب کف و موارد استفاده از آن ها

بعضی‌‌‌‌ازسنگ‌هایی که در ساختمان‌ها استفاده می‌شود دارای یکسری‌ساختاراست.که به راحتی می‌توان‌خلاهای آن را مشاهده کرد.با‌ آشنایی انواع ساب کف‌ها ومراحله کارآنها بیشتر آشنا می‌‌‌شویم.

۱- دستگاه ساب دستی

۲- دستگاه ساب

۳- دستگاه کف سابی

ساب کف-کفسابی کریمی

انواع دستگاه ساب کف

دستگاه ساب دستی :

همانطور‌که از اسم این دستگاه مشخص است‌ به صورت دستی می توان از آن استفاده کرد باتوجه به این که جسه این دستگاه کوچک ‌‌است و فضای کمتری را اشغال می‌کند، این دستگاه برای صاف کردن ناهمواری های موجود بر روی سطح موجود است وبا قدرتی زیادسطوح صاف وچشمگیری رابه همراه می آورد.

دستگاه ساب :

یکی از رایج ترین نوع دستگاه می باشد که برای فضای بزرگ تر استفاده می‌شود و قدرت حفظ کردن لایه های رنگ ، ایوکسی ، چسب کاشی و در هر سطوحی حفظ می‌کند. از این دستگاه در ساختمان های مسکونی وتجاری استفاده می شود این نوع دستگاه ها معمولا از برق تک فاز یا سه فاز استفاده می کنند.

دستگاه‌ کف سابی:

 بیشترین استفاده از این نوع داستگاه برای پاساژها و ساختمان‌های با متراژ بالا استفاده می‌گردد. استفاده از این دستگاه برای لایه برداری از سطح سنگ‌های یا چرک زیاد و کثیفی که بر روی این نوع سنگ‌ها وجود دارد، استفاده می‌شود.

نحوه استفاده از ساب کف برای حیاط

استفاده از ساب کف برای حیاط به دو روش صورت می گیرد ، کفشویی با دستگاه گاهی ممکن است پد یا فرچه زنی باشد. اگر دستگاه کثیف شده باشد که توسط صفحه ساب انجام شود برای مثال اگر بر روی صفحه بتنی که ساب خورده باشد از پد یا شتشو نرم استفاده می کنیم ولی اگر سطح بتن دارای پستی بلندی باشد میتوان ازفرچه زنی استفاده کرد. انواع محوطه حیاط معمولا از سنگ ها و بتن و موزاییک استفاده می شود که با استفاده از این دستگاه برای شتشو نتیجه بهتری می توان گرفت

نحوه استفاده از ساب کف برای حیاط

استفاده از ساب کف برای حیاط به دو روش صورت می گیرد ، کفشویی با دستگاه گاهی ممکن است پد یا فرچه زنی باشد. اگر دستگاه کثیف شده باشد که توسط صفحه ساب انجام شود برای مثال اگر بر روی صفحه بتنی که ساب خورده باشد از پد یا شتشو نرم استفاده می کنیم ولی اگر سطح بتن دارای پستی بلندی باشد میتوان ازفرچه زنی استفاده کرد. انواع محوطه حیاط معمولا از سنگ ها و بتن و موزاییک استفاده می شود که با استفاده از این دستگاه برای شتشو نتیجه بهتری می توان گرفت

بیشتر بخوانیم 🔗 ساب سنگ

نحوه استفاده از ساب کف برای کفپوش چوبی صافی و یکدستی پارکت های تمام چوب وسایر کفپوش های چوبی یکی از مهم ترین مکان های زیبایی برای این کفپوش ها است.گرچه اکثر پارکتها و کف پوش ها چوبی هنگام تولید در کارخانه ساب زده شده است وکاملا پرداخت می شوند.

ولی گاهی برای افزایش زیبایی ویا به دلیل مشکلات ناشی از اجرای نا مناسب که می تواند دلیل زیادی داشته باشد.ساب وپرداخت مجدد پس از سطح نصب پارکت کاملا ضروری است می توان به روش هایاز جمله (پارکت های چوبی و پارکت چوب مهندسی ) اشاره کرد

نحوه استفاده از ساب کف ها در ویلا و هتل

یکی از نکات مهم در هتل ها فضایی تمیز وراحت برای رفت وآمد در اتاق ها ،راهروها ولابی ها می باشد ساب کف پوش ها می توانند نقش به سزایی در این مکان ها ایجاد کنند.به طور عمومی هر پوششی اعم ازسنگ سرامیک یا هر نوع کف پوشی ، برای زیبایی هر چه بیشتر و هم‌سان سازی کف بنا نیاز به ساب کف دارد.

نحوه استفاده از ساب کف ها درسالن ورزشی یکی از نکات مهمی که امروزه در سالن های ورزشی مورد توجه قرار می گیرد ، و برای ورزشکاران حائزه اهمیت است داشتن فضایی امن وتمیز ودور از هر گونه آلودگی میکروب ها و قارچ ها می باشد.

از این رو نظافت صنعتی به عنوان یک روش رایج برای رسیدگی به نظافت این اماکن مورد استفاده قرار گرفته است کف پوش ورزشی یکی ازاین دستگاه می باشد وبهترین گزینه برای شتشوو نظافت آن است.

ساب کف-کفسابی کریمی

بهترین مواد برای ساب کف 

در واقع کف‌سابی با مواد نانو بعد از کف‌سابی کلی انجام می‌شود و باعث براقیت و شفافیت بیشتر سنگ شده و از خط افتادن بر روی سنگ ها جلوگیری می کند و همچنین از جذب آلودگی ها و گرد و غبار و کثیفی به سنگ جلوگیری می کند.

نانو ساب ماده ای است که برای جلوگیری از جذب کثیفی و مانع لک شدن سنگ که در اثر برخورد ماده‌ی شوینده ای مانند جوهرنمک، اسید…یا هر ماده دیگری مثل الکل، ترشی، سرکه و… که سنگ را زبر و مات

هزینه نصب ساب کف 

هزینه های مریوط به ساب کفی بستگی به متراژ ساختمان، نوع مواد مورد استفاده در ساختمان، قدیمی یا جدید بودن کف ساختمان دارد که با تغییر کردن هر یک از این پارامترها هزینه ساب کف آن متغییر می شود.

ساب کف-کفسابی کریمی

نکتۀ پایانی

انتخاب بهترین روش برای ساب‌کف یک بنا به عواملی مانند سن بنا، میزان جرم‌گرفتگی و محل بنا و میزان در معرض آلودگی قرار گرفتن آن بستگی دارد. گاهی برای تمیز کردن کامل یک بنا باید از روش‌های ترکیبی استفاده کرد.

تیم کف‌سابی‌ کریمی با دارا بودن بهترین افراد برای شست‌وشوی ساختمان و با تجربه‌ای بسیار عالی در این امر، سال‌هاست علاوه بر دغدغه‌مندی در حفظ و پاکیزه کردن بنای شما بهترین روش‌های ساب‌کف را که برای بنای شما مناسب است ارائه می‌دهد و علاوه بر اجرای دقیق خدمات مشاور شما در این امر است.

ساب‌کف از دسته مشاغل سخت به حساب می‌آید. افرادی می‌توانند این شغل را بر عهده بگیرند که علاوه بر دارا بودن دقت و ظرافت، آموزش‌های لازم را دیده باشند. تیم کریمی با همراهی کارکنان تخصصی خود درخشندگی و روشنایی را برای ساختمان شما به ارمغان می‌آورد.

حسن همکاری و رضایت مشتریان سرلوحۀ کاری این مجموعه است. تعداد بی‌شمار مشتریان مجموعه خود گویای حسن مشتری‌مداری ماست. در این مجموعه کیفیت و ارائه خدمات در کوتاه‌ترین زمان ممکن با مقرون به صرفه‌ترین هزینه ممکن ارائه می‌شود که این امر در راستای تعهد ما به مشتریان است.

ساب کف چیست ؟

ساب کف همانطور که از نامش پیداست برای از بین بردن پستی و بلندی‌های سطح سنگ‌ها به کار می‌رود. این کار را برای پر کردن سوراخ‌های ایجاد شدۀ سنگ‌ها و همچنین این امر به شفاف و براق شدن سنگ کمک شایانی می‌کند.

معرفی انواع مختلف ساب کف و موارد استفاده از آن ها به چه صورت می باشند؟

بعضی‌‌‌‌ازسنگ‌هایی که در ساختمان‌ها استفاده می‌شود دارای یکسری‌ساختاراست.که به راحتی می‌توان‌خلاهای آن را مشاهده کرد.در مقاله یا  انواع ساب کف‌ها شامل دستگاه ساب دستی، دستگاه ساب و دستگاه کف سابی و مراحله کارآنها بیشتر آشنا می‌‌‌شویم.

هزیته نصب ساب کف به چه صورت می باشد ؟

هزینه های مریوط به ساب کفی بستگی به متراژ ساختمان، نوع مواد مورد استفاده در ساختمان، قدیمی یا جدید بودن کف ساختمان دارد که با تغییر کردن هر یک از این پارامترها هزینه ساب کف آن متغییر می شود.