کفسابی تراورتن :

در این مقاله قصد داریم پس از معرفی سنگ تراورتن به فرآیند کفسابی تراورتن بپردازیم و به جزئیات آن اشاراتی داشته باشیم.

سنگ تراورتن سنگی نسبتا ترد است که از تنالیته رنگ سفید تا قهوه ای روشن یافت می شود . به طور معمول این سنگ دارای حفراتی ریز و درشت است که گرچه ممکن است در ابتدا به صورت یک عیب به نظر بیایند اما در واقع پس از عملیات مناسب به یکی از زیبایی های منحصر به فرد این سنگ تبدیل خواهد شد .

همچنین وجود این حفرات میزان چسبندگی به سیمان را بسیار افزایش می دهد که این خود از دلایل استفاده روز افزون سنگ تراورتن در نمای ساختمان هاست.

موارد استفاده این سنگ بسیار گسترده است و به علت قیمت مناسب و سهولت نصب در نماها و کفسازی ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .

 

کفسابی سنگ تراورتن

تراورتن از خانواده سنگ های رسوبی و پایه آهکی است . این سنگ ها پس از رسوب در بستر دریاها طی سالیان دراز و تحمل فشار بسیار بالا ساختار فشرده و متخلخلی را ایجاد کرده اند .

بدیهی است که تراورتن ها نسبت به سنگ های آذرین دارای سختی و استحکام کمتری باشند که این امر کفسابی تراورتن را ساده تر خواهد کرد .

اما باید در نظر داشت همین تردی ممکن است باعث لب پر شدن لبه های بیرونی سنگ شود ، لذا دقت ، تجربه و استفاده از ابزار مناسب از مهمترین فاکتور هایی است که رعایت آن ها لازمه حصول نتیجه مطلوب خواهد بود .

پس از پایان کفسابی تراورتن ، حفرات سطحی آن به بتونه ای همرنگ و مخصوص پر می شود و سطحی یکدست حاصل می شود .

در ادامه سطح صاف حاصل شده با یک رزین براق پوشیده می شود که هم سنگ و بتونه را از گزند آب حفظ می کند و هم جلا و درخشندگی را به سنگ تراورتن می بخشد .

آخرین مرحله از کفسابی تراورتن ، ساب زنی رزین خواهد بود که برای حصول بهترین درخشندگی ممکن اهمیت اساسی خواهد داشت .

 

ساب زنی تراورتن

ساب زنی تراورتن

 

نکات تکمیلی کفسابی تراورتن :

 

همانطور که پیش تر اشاره شد به علت قیمت مناسب سنگ تراورتن استفاده از آن در نماها ، کف سازی و راه پله بسیار متداول است .

در ابتدا ممکن است سنگ تراورتن زیبایی چندانی نداشته باشد اما پس از کفسابی خواهید دید که تصور شما اشتباه بوده است.

برای کفسابی ابتدا از لقمه سنگ های زبر برای یکدست کردن سطح آن استفاده می کنیم ، پس از این مرحله سطح ما دیگر پستی و بلندی نخواهد داشت و آماده بتونه کاری خواهد بود .

بتونه کاری به جهت پر کردن همه خلل و فرج و شیار های موجود در سنگ تراورتن انجام می شود .

پس از بتونه کاری لازم است با سنگ های نرم تر فرآیند کفسابی ترارورتن ادامه یابد . نتیجه حاصل یک سطح صاف و بدون سوراخ خواهد بود .

در مرحله بعد سطح سنگ با یک رزین به طور کامل پوشانده می شود . این رزین علاوه بر جلا دهی و درخشنده کردن سطح کار وظیفه ضد آب کردن بتونه ها را نیز بر عهده خواهد داشت .

در ادامه نیاز است تا با ساب زنی رزین تراورتن ها را به نهایت درخشندگی رساند . این کار به صورت چند مرحله پولیش کاری پشت سر هم انجام خواهد شد .

 

کفسابی کریمی با سابقه ای درخشان در زمینه ساب زنی انواع سطوح آماده است تا بهترین خدمات را با نازلترین قیمت ها به شما عزیزان تقدیم نماید .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه کفسابی سرامیک مراجعه نمایید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.