ساب زنی موزاییک

کفسابی موزاییک :

موزاییک ها محصولات سنتر شده از یک زمینه چسبنده مثل بتن و ذرات و اجزای اضافه شده به آن هستند . طبیعی است موزاییک ها قیمت پایین تری نسبت به سنگ های یک تکه داشته باشند زیرا در ساخت آنها از متریال های به نسبت ارزان قیمت تری استفاده شده است .

خرده سنگ ها و کاشی ها گرچه جزو ضایعات صنعت برش سنگ و کاشی سازی محسوب می شوند اما مواد اولیه سازنده بسیاری از موزاییک های زیبا می باشند .

قیمت پایین موزاییک ها آن ها را به یک متریال مناسب غیر لوکس تبدیل کرده که در کف سازی محوطه های بیرونی ، پارکینگ ها ، راه پله ها و غیره استفاده گسترده دارند .

همانطور که گفته شد موزاییک ها دارای تنوع ساختاری بسیاری هستند که امر کفسابی موزاییک را چالش برانگیز می کنند .

لازم است ابتدا اجزای سازنده آنها شناسایی شود تا برای کفسابی موزاییک فرآیند و ابزار مناسب انتخاب گردد .

موزاییک ها به لحاظ شکل ظاهری هم دارای گوناگونی بسیاری هستند و در انواع صاف و عاج دار ( با اشکال مختلف ) تهیه و تولید می شوند .

نمونه های عاج دار برای جلوگیری از لغزندگی سطح در فضاهای بیرونی مورد استفاده اند .

 

بیشتر بخوانیم ? ساب کف

 

فرچه زنی در کفسابی موزاییک :

موزاییک ها در حالت کلی سطح ناصاف تری نسبت به سنگ ها دارند و لازم است تا فرآیند های پیش از ساب زنی همچون فرچه کشی بر روی آنها انجام شود .

فرچه زنی ، ذرات و آخال ها را از سطح و لبه های موزاییک جدا کرده و شیار های بین آنها را تمیز می کند .

اینکار در مراحل بعد که با ابزار های حساس تری انجام می شود تاثیر بسیار مهمی دارد و علاوه بر جلوگیری از صدمه به دستگاه های ساب زنی و اجزای متحرک آنها باعث خواهد شد تا کیفیت نهایی سطح پس از کفسابی موزاییک به مراتب بالاتر باشد .

لازم است تا عملیات فرچه زنی به اندازه ای ادامه یابد تا سطح به طور نسبی صاف و عاری از بیرون زدگی و لبه های برآمده از سیمان باشد .

تمیز کردن سطح با جاروبرقی نیز کار مناسبی است که تمامی قطعات جدا شده از موزاییک را از محل خارج می کند .

 

کفسابی موزاییک

کفسابی موزاییک

هدف از کفسابی موزاییک :

در بعضی موارد از موزاییک جهت بستر فضاهای داخلی استفاده می شود تا بعدا بر روی آن پارکت اجرا شود . در این موارد کفسابی موزاییک به منظور همسطح کردن پستی و بلندی ها انجام می شود و عملیات ساب زنی و صیقل دادن موزاییک ها مورد نیاز نیست .

برای این منظور پس از عملیات فرچه زنی با سنگ های زبر نظیر ۶۰ و ۱۲۰ لبه های موزاییک ها گرفته شده و آنها را باهم همسطح می کنیم.

متاسفانه به علت ارزان بودن موزاییک و فرآیند اجرای آن ، دقت لازم در اجرا لحاظ نمی شود که این امر فرآیند کفسابی را با مشکلات جدی مواجه می کند .

در صورتی که مشتری قصد داشته باشد روی موزاییک ها را پارکت کند عملیات ساب زنی به طور کامل انجام خواهد شد زیرا کیفیت نهایی بعد از پارکت بستگی زیادی به کیفیت نهایی کفسابی موزاییک خواهد داشت .

تیم کفسابی کریمی با سالها تجربه موفق و مرتبط آماده است تا خدمات کفسابی را با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت تقدیم شما عزیزان نماید .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه کفسابی گرانیت مراجعه نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.