کفسابی پله با توجه به فضای محدود کار و تغییر جهت عمودی و افقی دستگاه نسبت به ساب سنگ کف سخت تر بوده و نیاز به تخصص زیادی میباشد.

کفسابی پله همانند ساب زنی کف به جهت براق کردن و درخشانی سنگ پله و همینطور رفع عیوب ناشی از رفت و آمد و آسیب دیدگی های سطحی و همینطور تمیزی و زیبایی پله انجام میشود.

پله و راه پله :

راه پله ساختمان مدام در معرض دید میباشد و با هر رفت و آمدی زیبایی و تمیزی آن به چشم می آید و عکس این حالت نیز ممکن است که شما با هر بار رفت و آمد متوجه وجود پله های کثیف ، مات و آسیب دیده خواهید بود.

در مکان های عمومی و پر رفت و آمد نظیر سازمان ها ، مدارس ، بیمارستان ها ، دادگاه ها و کلیه مراکز دولتی که رفت و آمد چشمگیری در آن ها انجام میشود به سرعت سنگ راه پله و پاگردها مات شده و زیبایی خود را از دست میدهند.

زیبایی فضاهای ورودیه ساختمان ها که عموما لابی و راه پله و پاگردهاست از اهمیت زیادی برخوردار است. خصوصا در اماکن دولتی و تجاری که متراژ لابی و راه رو ها نیز بزرگ بوده و کثیفی و آسیب دیدگی آن ها بسیار چشمگیر خواهد بود.

در هر صورت راه حل فرار از این فضای نا خوشایند کفسابی پله و پاگرد است. این کار علاوه بر تمیزی طولانی مدتی که ایجاد میکند باعث براقیت و درخشانی سنگ ها شده و مهم ترین و موثر ترین روش در ایجاد این زیبایی میباشد.

کفساب با استفاده از دستگاه و تجهیزاتی که به همراه دارد اقدام به کفسابی نموده و نگرانی شما در این مورد را برطرف میکند.

در کفسابی راه پله ساب نانو به جهت ضد آب و ضد جرم کردن سنگ پله انجام میشود. این مرحله بعد از پایان ساب زنی و براقی سنگ انجام میشود که با آغشته کردن سطح سنگ پله به مواد نانو انجام میشود. در این مرحله ضد آب و جرم شدن سنگ باعث دیرتر کثیف شدن سنگ پله میشود.

کفسابی راه پله

اصول سنگسابی و کفسابی پله :

همانطور که گفته شد چون پله ها بعد از آسانسور بیشترین رفت و آمد را دارند به سرعت کثیف شده و جرم میگیرد و موازی با آن سنگ پله آسیب میبیند.

در صورتی که کفسابی به موقع انجام شود کدر شدن و آسیب دیدگی سنگ بیشتر شده و عملیات کفسابی را سخت تر و طولانی تر میکند.

استغاده از مواد شوینده اسیدی برای شستشوی سنگ پله کاملا مضر بوده و پیشنهاد میشود هرگز این روش را امتحان نکنید.

زیرا با توجه به اینکه بلافاصله پس از شستشو احساس تمیزی و سفیدی میکنید بعد از چند روز سنگ ها به شدت کدر شده و کثیفی را به سرعت به خود جذب میکنند و سیاه میشوند.

بیشتر بخوانیم ?
پیچ و رولپلاک

سابزنی پله و پایگرد

  • کفسابی پله با استفاده از فرز های مخصوص این کار انجام شده و اصول خاص خودش را دارد . در زیر بعضی موارد مهم در این فرآیند اشاره میشود :

الف) استفاده از فرز گیربکسی دور کند

ب) استفاده از پد و لقمه ساب های معتبر

ج) اطلاع از اصول و دانش اولیه ساب پله

  • کفسابی پاگرد با استفاده از دستگاه های تک فاز که در مقاله کفسابی ساختمان در مورد آن توضیح داده شد انجام میشود. موارد مهم در استفاده از این دستگاه در کفسابی پاگرد :

الف) لقمه ها طوری در جایگاه خود تنظیم شوند که در هیچ شرایطی پرت نشوند و ایجاد حادثه نکند.

ب) با استفاده از دستگاه های تک فاز در مصرف برق صرفه جویی شود.

ج) در سابزنی پاگرد و پله حتما از لقمه ساب ایتالیایی استفاده شود.

کفسابی پله

کفسابی پله

مراحل کفسابی راه پله 

الف) کفسابی پله : لقمه ها را بر روی فرز قرار داده و پد مخصوص را نصب مینمایند و سپس عملیات کفسابی را پله را شروع میکنند.

ب) کفسابی پاگرد : این کفسابی همانند کفسابی پله نیازمند مهارت و تخصص بوده و از اقدام خودسرانه در انجام این کفسابی خودداری نمایید.

  • حتما از لقمه های مخصوص استفاده شود
  • حتما این امر را به متخصص بسپارید و در صورت بروز مشکل با وی تماس بگیرید.

سنگهای مناسب پله ، پاگرد ، راهرو : 

با توجه به مقاومتی که سنگ گرانیت دارد بهترین گزینه در این فضاها گرانیت است که بسیار مقاوم است.

از استفاده از سنگ های هرسین ،دهبید ، گوهره ،اباده ،سلسالی .شیرازه و موزاییکی در این فضا خودداری کنید چون برای رفت و آمد زیاد ضعیف هستند.

همچنین کفسابی سرامیک نیز امکان پذیر نیست و باید شستشو انجام شود.

در صورت استفاده از لمینت و پارکت در فضای راه پله حتما از چسب موکت و کفاشی استفاده نمایید و دقت لازم را به عمل آورید تا پارکت لمینت به این مواد آلوده نشود.

چه دستگاه هایی برای سنگ پله پایگرد و راهرو استفاده میشود ؟

دستگاه های پله سابی با استفاده از دستگاه مخصوص خود صورت گرفته که این دستگاه ها به راحتی میتواند مناطقی را که با دستگاه بزرگ قابل دسترسی نیست را انجام دهد در کفسابی پله از دستگاه های دستی نیز استفاده میشود که براحتی از روی پله ها لایه برداری کرده و براق میکند

دستگاه های پایگرد نیز با دستگاه سنگسابی ایتالیایی تک فاز استفاده میشود که در پایگرد های بزرگ از سه فاز نیز استفاده میشود این دستگاه ها ساب زنی پله و پایگرد ها را طی هشت مرحله یک لایه خیلی نازک اندازه پوست پیاز از روی سنگ برداشته که جرم و کثیفی و الودگی را کاملا از روی سنگ پاکسازی کرده و سنگ کف پله ها پایگرد ها و راهرو را کاملا براق میسازد

هزینه کفسابی و سنگسابی پایگرد ها ، پله ها ، راهرو ها و جلوی آسانسور

اعلام هزینه برای کفسابی پله و راه پله بر خلاف ساب زنی کف به صورت متراژ اعلام نمیشود و دانه ای و بر حسب تعداد پله و سنگ میباشد.

لازم به ذکر است نوع سنگ نیز در اعلام هزینه موثر خواهد بود.

کارشناسان کفسابی کریمی آماده اعلام قیمت به صورت ۲۴ ساعته در تمام روزهای هفته هستند. با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانیم ? کفسابی در تهران

نکات مهم در جهت حفظ زیبایی سنگ : 

۱. تمیز کردن کفش های گلی و کثیف قبل از ورود به پاگرد و آسانسور

۲. هنگام خارج کردن زباله از منزل آن ها را روی سنگ و کف آسانسور نگذارید که باعث ایجاد لک زرد و آسیب به سنگ میشود. تا حد امکان از سطل زباله استفاده کنید.

۳. در پله هایی که از سنگ گرانیت استفاده نشده است حساس تر رفتار کنید چون امکان کثیفی و ماتی و تغییر رنگ از طریق آلودگی سریعتر خواهد بود.

ساب دستی :

در زمان های قدیم که دستگاه های کفسابی وجود نداشت برا انجام امور نظافتی و ساب زنی از سنباده دستی استفاده میشد که علاوه بر سختی و زمان زیادی که اجرای آن میبرد به نسبت دستگاه های امروزی چندان تاثیرگذار نبود.

پله ساب :

امروزه جدیدترین و مدرن ترین ابزار و تجهیزات برای این کار ساخته شده و هر چه پیش میرویم با لزوم کفسابی در ساختمان های نوساز ابزارهای پیشرفته تر و حرفه ای تر وارد بازار میشوند.

در صورت استفاده از سنگ فرز که به ندرت استفاده میشود براقیت چندانی روی سنگ ایجاد نمیشود . زیرا امکان استفاده از ابزار های ایتالیایی و براق کننده را فراهم نمیاورد.

موثر ترین دستگاه برای ایجاد حداکثر براقیت روی سنگ ها پله ساب ها هستند که مخصوص پله ساخته شده اند. علاوه بر آن حداقل آلودگی صوتی و گرد و خاک روی دیوارها را ایجاد میکند و پله هایی براق به شما تحویل میدهد.


خدمات کفسابی کریمی در کلیه سطوح کف ، پله ، راهرو ، لابی ، پارکینگ و سایر فضاها تخصص ساب زنی دارد.

با بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه کفسابی ساختمان و همینطور نماشویی ساختمان ،‌ تا کنون توانسته تمامی مشتریان خود اعم از سازمان ها ، مراکز تجاری ، ساختمان های نوساز و … را راضی نگه دارد.

با ارائه خدمات در تمامی نقاط تهران و شهرستان های اطراف به صورت ۲۴ ساعته در تمامی ایام هفته آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی میباشد.

جهت آشنایی با نحوه کار و شناخت دستگاه های سنگ سابی در سطوح مختلف میتوانید مطالب وبلاگ را مطالعه نمایید.

همچنین جهت استعلام قیمت همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید و مناسب ترین قیمت با بهترین کیفیت خدمات را بگیرید.

۰۲۱-۲۶۴۳۱۶۹۹ | ۰۹۱۲۱۷۷۱۰۴۹

کفسابی راه پله – ساب سنگ پله – ساب زنی پله – سنگ سابی راه پله