پیچ و رولپلاک از اجزا و قطعات مهم در صنعت ساخت و ساز می باشد و در محکم کاری های ساختمان نقش مهمی دارد در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در مورد این قطعات مهم در اختیار شما قرار دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید :
پیچ و رولپلاک چیست؟

پیچ و رولپلاک با انواع مختلفی که دارند به عنوان یکی از اجزای کوچک اما حیاتی صنعت ساخت‌وساز شناخته می‌شوند. این وسیله از دو قطعه جداگانه تشکیل شده‌است و در محکم‌کاری‌های نمای ساختمان نقش بسزایی ایفا می‌کند. بخش اول رولپلاک است که یک قطعه فیبری یا پلاستیکی است که از کاربرد فراوانی در صنعت ساختمان‌سازی برخورداراست. مخصوصا از این وسیله برای محکم‌کاری قسمت‌هایی که اتصال سفت و محکمی ندارند، استفاده می‌شود. پیچ نیز به عنوان یک اتصال‌دهنده میان اجزا، شناخته‌شده که معمولا به صورت استوانه‌ای شکل ساخته می‌شود. از این ابزار برای جلوگیری از هزینه‌های زیاد حین تعمیر نما استفاده می‌شود. نقش اصلی این وسیله محکم نگهداشتن سنگ نمای ساختمان است تا ضریب ایمنی حین انجام عملیات مورنظر افزایش‌یابد. پیشنهاد می‌شود که تا حد امکان از این ابزار گالوانیزه استفاده‌شود، تا وسیله فوق از گزند تغییرات آب‌وهوایی درامان بماند. باتوجه به نقش حساس این قطعه، می‌توان چنین برداشت‌کرد که کار با این ابزار تخصص و مهارت بالایی را می‌طلبد.

kafsabi-karimi.32

بیشتر بخوانیم ? شستشوی نما

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

سنگ نمای آپارتمان مانند پازل می باشد و نبودن یکی از آنها به مفهوم شل شدن و ناهماهنگی سنگ های پیرامونش است. به این منظور بایستی مراحل اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را با دقت و نظم هر چه بیشتری انجام داد تا خسارتی به نمای آپارتمان وارد نشود. توجه داشته باشید که باید از آغاز تا پایان مدت زمان اعمال کار، محوطه اطراف ساختمان را با نوار خطر معلوم نمایید تا رفت و آمدی در محل اجرای کار انجام نگیرد.

جهت اجرای این کار بایستی مراحل زیر را انجام داد:

•بررسی کلی از نمای ساختمان جهت از بین بردن یا مستحکم نمودن سنگ هایی از نما که از محل خود جدا یا شل شده اند. چنانچه این بررسی ها را انجام ندهید امکان دارد سنگ های مورد نظر به علت لرزش های صورت گرفته در زمان انجام پیچ و رولپلاک به صورت کامل از محل خود شل شده یا سقوط کنند.

•سوراخ کردن سنگ های نما توسط دریل تا جایی که از بکارگیری حالت چکشی دریل پیشگیری شود. آغاز و انتهای هر سنگ بایستی سوراخ شود. فاصله این سوراخ ها بایستی کمتر از ۴۰ سانتی متر باشد. از اعمال سوراخ روی رگه های سنگ ممانعت نمایید. در بعضی موارد قابلیت سوراخ کردن سنگ هایی با پهنای حداقل ۱۰ سانتی متر وجود ندارد.

•در اعمال اصولی این روش نهایتا بایستی قسمتی از پیچ به وسیله چکش به درون حفره کوبیده شود.

•محکم کردن پیچ ها با پیچ بند

•اندازه گیری، راه اندازی و نصب جایگزین سنگ هایی که از نمای ساختمان کنده شده اند.

•بازسازی بند کشی آپارتمان به وسیله مخلوطی از سیمان، پودر سنگ، چسب مستحکم در مقابل uv و رطوبت.

انواع پیچ و رولپلاک

پیچ و رولپلاک از انواع و اقسام مختلفی تشکیل‌ شده‌است. درقسمت‌های قبل در خصوص نوع گالوانیزه این ابزار مطالبی بیان‌شد. دسته‌بندی‌های مختلفی برای طبقه‌بندی پیچ و رولپلاک به کارمی‌رود که کاربری نهایی و ابعاد ازجمله آنان است. البته نباید از متریال دیوار یا نمای موردنظر نیز غافل‌شد. پرمصرف‌ترین نوع رولپلاک که در اکثر سطوح استفاده می‌شود نوع ساده این ابزار است. چنانچه سطح مورنظر کاملا صاف نبوده و لبه‌دار است باید از نوع رولپلاک لبه‌دار بهره‌برد. گفتنی‌است که جنس هر دو رولپلاک مذکور از فیبر یا پلاستیک است. رولپلاک همواره از جنس فیبری نبوده و نوع پروانه‎‌ای این محصول به صورت فلزی نیز یافت می‌شود. از این نوع بخصوص در نماهای کامپوزیت، آجری و همچنین سنگ‌نماها استفاده می‌شود. پیچ‌ها نیز به عنوان سوی دیگر این ابزار شناخته‌شده که برحسب شکل و کاربری موردنظر، به دسته‌های مخلتفی تقسیم می‌شود. پیچ‌ها از لحاظ ظاهری به دو دسته خودکار و غیرخودکار تقسیم می‌شوند. در پیچ‌ها همچون رولپلاک‌ها نیز جنس سطح مورد نظر برای استفاده بسیارمهم است.

پیچ و رولپلاک فلزی

اشاره‌شد که جنس و متریال سطحی که باید عملیات بر روی آن انجام‌شود، در انتخاب ابزار موردنظر نقشی حیاتی ایفا می‌کند. زمانی که صحبت از نمای سنگی یا کامپوزیت ساختمان می‌شود، چاره‌ای جز استفاده از پیچ و رولپلاک فلزی باقی نمی‌ماند. با توجه به دو اِلِمان وسعت حجم کاری و همچنین وزن زیاد سنگ نما، لزوم استفاده از نوع فلزی وسیله فوق وجوددارد. در انتخاب پیچ و رولپلاک فلزی باید ابتدا شرایط جوی را درنظرگرفت تا اتصالات انجام‌شده با افت راندمان روبرو نگردد. میزان تحمل بار را نیز باید به دقت محاسبه‌کرد چراکه پیچ و رولپلاک فلزی بازه تحمل گسترده‌ای را دربرمی‌گیرد. البته محاسبه بار وارده تمام ماجرا نیست و باید نوع آن نیز مشخص‌شود تا ابزار متناسب با آن انتخاب‌شود. گفتنی‌است نوع بار یا از نوع ایستا و استاتیک بوده یا از نوع پویا و داینامیک است. برای نصب صحیح ابزار فوق نیز باید فرایندهایی همچون علامت‌گذاری، اندازه‌گیری و عمق سوراخ ایجادشده را به دقت انجام‌داد.

پیچ و رولپلاک ساختمان

درابتدای مقاله اشاره‌شد که صنعت ساختمان‌سازی یکی از اصلی‌ترین صنایعی است که پیچ و رولپلاک در آن کاربرد فراوانی دارد. اولین دلیل، بالابردن میزان استحکام نمای موردنظر است تا جذابیت بصری به مرور زمان کاهش نیابد. پس چنین برداشت می‌شود که برای داشتن نمایی با طول عمر بالا، استفاده از این ابزار اجتناب‌ناپذیر است. نباید فراموش‌کرد که خطر و احتمال ریزش سنگ نمای ساختمان به مرور زمان و باتغییرات جوی درحال افزایش است. باتوجه به همین نکته باید پیش از وقوع حادثه چاره‌ای اندیشید و بهترین راه‌ حل نیز استفاده از پیچ و رولپلاک است. حساسیت کار با ابزار فوق بسیار بالا است و لازم‌ است که اپراتور از تخصص کافی بهره‌مند باشد. درصورتی که ابزار فوق با رعایت اصول ایمنی نصب‌نشود، خطرات مالی یا جانی متوجه ساکنین ساختمان خواهد‌ بود. منظور از اصول نام‌برده مواردی همچون جنس، میزان مقاومت و سختی سنگ نما است. البته نباید از رعایت فواصل مقرر نیز غفلت‌کرد.

نصب پیج و رولپلاک

همانطور که می دانید علل متنوعی وجود دارند که می توانند شخص را متقاعد به نصب پیچ و رولپلاک نمای ساختمان نمایند. عمده ترین دلیل، ممانعت از افتادن سنگ و اعمال خسارت برای اشخاص و ابزار موجود در آپارتمان و خیابان است. افزون بر این همانطور که می دانید آپارتمان های بلند همواره به دلیل عدم استفاده از متریال مرغوب و همچنین نشست آن ها به مرور زمان با وضعیت نامناسبی روبرو می شوند. در این شرایط سنگ های موجود در نما شل شده و سقوط می کنند.

بیشترین سوالات پرسش شده توسط کاربران :

پیچ رولپلاک چیست؟ پیچ های رولپلاک یک اتصال دهنده بدون سر هستند که در هر دو انتها یک رزوه  وجود دارد. پیچ های رولپلاک به گونه ای طراحی شده اند که در یک سوراخ پیلوت از قبل حفاری شده قرار داده شوند. … پیچ رولپلاک به عنوان بست چوب به چوب برای اتصال دو تکه چوب استفاده می شود.
رولپلاک برای چه مواردی استفاده می شود؟ رولپلاک یک «میله استوانه‌ای شکل است که معمولاً از چوب، پلاستیک یا فلز ساخته می‌شود» که برای کنار هم نگه‌داشتن اجزای یک سازه استفاده می‌شود. رولپلاک‌ها بسیار ضخیم‌تر و محکم‌تر از پیچ‌ها یا میخ‌ها هستند که در نتیجه آن‌ها را برای ساخت مبلمان یا کابینت عالی می‌کند.
پیچ های چوبی چیست؟ پیچ های چوبی پیچ های نوک تیز برای اتصال غیر ساختاری چوب به چوب هستند. پیچ های چوبی دارای رزوه های درشت و یک ساقه بدون رزوه در نزدیکی سر هستند که به پیچ اجازه می دهد قطعات چوب را محکم به هم بچسباند.

بنر تماس با ما کفسابی کریمی

بیشتر بخوانیم ? ساب کف

پیچ و رولپلاک-کفسابی کریمی

قیمت 

دربخش‎‌های گذشته درخصوص چیستی و حساسیت کار با پیچ و رولپلاک مطالبی بیان‌شد. اما سوالاتی همواره مطرح‌است. اول اینکه قیمت این ابزار چگونه تعیین‌شده و دوم اینکه به چه مجموعه‌ای باید در این زمینه اعتماد‌کرد. درپاسخ به سوال اول باید گفت که آیتم‌های مختلفی دخیل بوده و واضح‌ است که بررسی عوامل موثر در تعیین قیمت، کار کارشناسی را می‌طلبد. قیمت این ابزار بسته به تعداد، جنس، اندازه، حجم و وسعت پروژه و جنس نمای موردنظر متفاوت است. جدای از این موارد باید به آیتم‌هایی همچون نحوه انجام عملیات نیز توجه‌کرد. درپاسخ به سوال دوم نیز باید گفت که مجموعه کفسابی کریمی به عنوان یک مجموعه باسابقه در این زمینه شناخته می‌شود. هم اکنون وبسایت این مجموعه به عنوان پل ارتباطی با مشتریان محسوب‌ می‌شود. متقاضیان می‌توانند برای اطلاع از قیمت این ابزار با کارشناسان مجرب این مجموعه از طریق سایت اینترنتی شرکت در ارتباط باشند. رزومه و سابقه درخشان این مجموعه نیز از طریق وب‌سایت مجموعه کریمی در دسترس مشتریان است.

فروش عمده پیچ و رولپلاک

فروش عمده پیچ و رولپلاک در مراکز معتبر با توجه به وضعیت اقتصادی موجود سبب شده هر روز ناظر بالا و پایین شدن نرخ این محصولات باشیم. این مسئله وضعیتی را فراهم نموده تا اشخاص در پی خرید محصولاتی با کیفیت و به صرفه باشند. در این میان بعضی از سازندگان و عرضه کنندگان این محصولات، به وسیله عمده فروشی محصولات خود، وضعیتی را ایجاد نموده اند تا اشخاص بتوانند محصولات مدنظر خود را با حجم زیاد و نرخ به صرفه تهیه کنند. مراکز فروش معتبر، اقسام متنوع پیچ و رولپلاک را به کاربران عرضه می دهند.

در این مراکز فروش معتبر اقسام متنوع پیچ و رولپلاک به فروش می رسند. قیمت این محصول با توجه به جنس، تعداد سفارشات و نوع آن تعیین می شود. بهتر است این محصول را به صورت عمده تهیه کنید. چرا که بدین صورت به صرفه تر خواهد بود. عوامل متنوعی چون اثربخشی دلالان، گرانی، مقدار عرضه و تقاضا، تعرفه گمرکی ، بالا و پایین شدن ارز، جنس، سایز این محصول و …. در قیمت آن اثرگذارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید :

پیچ و رولپلاک در تهران

کفسابی کریمی با بیش از بیست سال سابقه درخشان مشغول به فعالیت در زمینه های ساب زنی انواع سنگ ، سرامیک ، بتن ، گرانیت ، مرمریت ، تراورتن و موزاییک مورد استفاده در انواع پله ، دیوار و کف ساختمان میباشد.

کفسابی سنگ لابی ، ساب کف ، ساختمان ، راه پله ، پاگرد ، پارکینگ ، سالن اجتماعات و… را با جدیدترین شیوه های موجود انجام می دهیم

برای بهره مندی از کلیه خدمات شرکت ما با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمایید :

۰۲۱-۲۶۴۳۱۶۹۹

۰۹۱۲۱۷۷۱۰۴۹

همچنین برای ارتباط با ما می توانید از آدرس اینترنتی kafsabi-karimi.com استفاده نمایید.

سوالات متداول پیچ و رولپلاک

پیچ و رولپلاک چیست ؟

این وسیله از دو قطعه جداگانه تشکیل شده‌است و در محکم‌کاری‌های نمای ساختمان نقش بسزایی ایفا می‌کند. بخش اول رولپلاک است که یک قطعه فیبری یا پلاستیکی است که از کاربرد فراوانی در صنعت ساختمان‌سازی برخورداراست.

پرمصرف‌ ترین نوع رولپلاک چه نوعی است ؟

پرمصرف‌ ترین نوع رولپلاک که در اکثر سطوح استفاده می‌شود نوع ساده این ابزار است. چنانچه سطح مورنظر کاملا صاف نبوده و لبه‌دار است باید از نوع رولپلاک لبه‌دار بهره‌برد. گفتنی‌است که جنس هر دو رولپلاک مذکور از فیبر یا پلاستیک است.

برای پیچ‌کردن وسایل قیمتی و سنگین چه پیچی پیشنهاد میشود؟

برای پیچ‌کردن وسایل قیمتی و سنگین پشنهاد می‌شود که حتما از پیچ‌های مخصوص استفاده‌شود. درکل برای نصب پیچ و رولپلاک ابتدا باید با استفاده از مته سوراخی را ایجادکرد. دراین مرحله باید توجه‌داشت که سر مته با اندازه رولپلاک موردنظر در یک اندازه باشد ، سپس…