کفسابی یکی از خدمات جذاب برای زیباسازی ساختمان است که شامل اعمالی مانند جرمگیری ، زدودن ، لایروبی و لایه برداری و… است که این عمل به وسیله ماشین های مخصوصی انجام می شود. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعاتی را در این مورد در اختیار شما قرار دهیم.
کفسابی

امروزه، آراستگی، زیبایی و جلوه‌های بصری در هر حوزه‌ای، جایگاه ویژه‌ای در چشم جهانیان به خود اختصاص داده است؛ یکی از افعال زیباسازی و جلوه‌های بصری در حوزه‌ی ساختمانی، انجام خدمات کفسابی است. در سال‌های گذشته، غالباً کاخ نشینان، ثروتمندان و قشر بالادستی جامعه بودند که متوجه زیبایی‌های معماری محل کار و سکونت خود بوده و کمابیش از خدماتی نظیر کفسابی، در ساختمان‌های خود بهره می‌گرفتند. اما امروزه، این خدمات تنها خاص قشر بالادستی جامعه نمی‌شود و در مقایسه با اینکه در گذشته این عمل به صورت دستی و آنالوگ انجام می‌شده، با توجه به ساخت دستگاه‌های نیمه اتوماتیک داخلی پیشرفته و هزینه‌های تعدیل شده آن، می‌تواند در خدمت اقشار مختلف جامعه و تمامی اماکن اداری، مسکونی، تجاری و صنعتی قرارگیرد. در این نوشتار تلاش ما بر این است شما را به صورت تئوریک با چیستی و چگونگی این خدمات آشنا سازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید :

کفسابی چیست و خدماتش شامل چه مواردی می باشد؟

همانطور که قبلاً گفته شد، کفسابی را می‌توان به عنوان بخشی از افعال زیباسازی ساختمان معرفی کرد؛ اگر به تعبیر تحت‌الفظی این واژه دقت کنیم، واضح است این واژه به عمل سایش و  ساییدن سطوح  یا کف ساختمان مربوط می‌شود. در واقع این خدمات یا پولیش‌زنی سنگفرش کف ساختمان که معادل انگلیسی آن (Grinding and polishing concrete floors)  می‌باشد، عملی است که برای جرمگیری، زدودن، لایروبی و لایه‌برداری، پاکسازی و شفافیت و صیقل دادن سنگ‌های کف ساختمان، به وسیله ماشین‌های مخصوص این کار انجام می‌گیرد. اگر توجه داشته باشید، در فرآیند ساخت یک بنا، از ابتدا تا اتمام نازک کاری، و یا در بازسازی یک ساختمان، احتمال سقوط و جابجایی اجسام سنگین، ریختن متریال یا مصالح ساختمانی، ریختن چسب، رنگ و غیره بر روی سنگ‌های کف وجود دارد و به همین دلیل ممکن است در برخی نقاط شما متوجه شکستگی یا پریدگی قسمت‌هایی از سنگفرش، کدری و بدرنگی سنگ و یا برجستگی‌ها، ناهمواری‌ها ( ناخنک سنگ) و پستی و بلندی‌های موجود بر روی سطح سنگ شده باشید. حال به منظور رفع این آسیب‌ها، می‌توان از این خدمات بهره گرفت. علاوه بر نقش ترمیمی و نیز زیباسازی، از این خدمات برای برطرف کردن فرسایش، مشکلات و نواقص سنگ، همچنین برای یکدستی و تراز کردن سطح سنگ و کف ساختمان، نیز استفاده می‌شود؛ که این امر باعث افزایش عمر مفید سنگ‌ها و البته سهولت در نظافت و شستشوی سختمان نیز می‌شود.

عمل کفسابی برای انواع کف‌ها و سنگفرش‌ها صورت می‌گیرد: کفسابی بتن – موزاییک – سرامیک – کفسابی سنگ‌هایی از قبیل: گرانیت، تراورتن، دهبید، مرمریت و غیره. اما توجه داشته باشید که سابزنی هریک از این سطوح به لحاظ سختی و دشواری و دستگاهی که استفاده می‌شود، باهم متفاوت است. به عنوان مثال سابزنی سنگ گرانیت به دلیل سختی بالای این نوع سنگ بسیار کار زمان‌بر و طاقت فرساییست و چه بسا روی استعلاک دستگاه سابزن تأثیر بیشتری نسبت به دیگر سطوح سنگی دارد و درنتیجه هزینه آن نیز نسبت به دیگر سنگ‌ها کمی بیشتر خواهد بود.

روش‌های مختلف ارائه این خدمات به چه صورت می‌باشد؟

در واقع عمل کفسابی طی چند مرحله صورت می‌گیرد که اینجا به طور مختصر این فرآیند را برای شما شرح می‌دهیم: در مرحله اول کفسابی، سعی بر این­­­ است که هرگونه ناهمواری، برجستگی و آلودگی از روی سطح سنگ از بین برود. در مرحله دوم، خط و خش‌های ناشی از مرحله اول بر طرف می‌شوند و در مرحله سوم به منظور پر کردن درزها و شکاف‌ها و خط و خش‌های باقیمانده، بتونه کاری صورت می‌گیرد که این کار موجب عدم نفوذ آب و آلودگی‌ها به عمق سنگ می‌شود و همین امر است که باعث افزایش عمر مفید سنگ خواهد شد. بتونه کاری ممکن است با استفاده از سنگ بتن، سیمان، رزین و یا شل کننده و سفت کننده‌های مخصوص صورت گیرد. مرحله آخر، نوبت به صیقل دادن نهایی و درخشان کردن سطح سنگ می‌رسد. اما به طورکلی ممکن است بنا به تشخیص ساب زن متخصص و نوع ایراد سنگفرش مورد نظر نیاز به چندین مرحله داشته باشد و این چهار مرحله که عنوان کردیم، بیانگر فرایند کلی کار است.

برای انتخاب بهترین شرکت ارائه دهنده خدمات کفسابی چه ویژگی‌هایی را باید در نظر گرفت؟

نظر به اینکه عمل کفسابی، نیاز به کادر آموزش دیده، متخصص و با تجربه و از طرفی نیاز به استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات با کیفیت، استفاده از مواد و متریال با کیفیت دارد، بهتر است به شرکت‌های معتبری درخواست شود که تجربه‌ی بالایی در این زمینه دارند و نمونه کارهای واضح و قابل مشاهده ارائه می‌دهند. در حقیقت سپردن پروژه‌های ساختمانی به نیروهای کم تجربه و غیرحرفه‌ای، یکی از اشتباهات بزرگی است که برخی کارفرمایان برای کاهش هزینه‌های خود مرتکب می‌شوند.

بیشتر بخوانیم ؟ کفسابی در تهران

بیشترین سوالات پرسش شده توسط کاربران :

چگونه می توان یک زمین را بدون شوینده  تمیز کرد؟

می توانید برس، اسفنج یا پارچه را انتخاب کنید. یک برس برای پاک کردن لکه‌های سخت‌تر عالی است، بنابراین حتی اگر بیشتر تمیز کردن را با استفاده از اسفنج یا پارچه انجام می‌دهید، خوب است یک برس در دست داشته باشید. پارچه های میکروفیبر برای تمیز کردن کف به خوبی کار می کنند، اما اکثر پارچه های پارچه ای کار می کنند.

چرا بعد از تمیز کردن،کف هنوز کثیف است؟ 2 دلیلی که پس از تمیز کردن کف های شما همچنان کثیف است

بسیاری از پاک کننده ها یک تن صابون کف را اسپری می کنند و معتقدند “مرطوب کردن مساوی است با تمیزشدن”. … ادامه استفاده از پد شوینده روی زمین منجر به لکه دار شدن می شود. در نتیجه، آب کثیف دوباره روی زمین خشک می شود.

آیا جوش شیرین برای تمیز کردن کف خوب است؟ جوش شیرین را روی یک اسفنج مرطوب بپاشید و اسفنج را به آرامی روی دیوارها و مبلمان رنگ شده بمالید تا کثیفی از بین برود. با یک پارچه تمیز خشک کنید. نصف فنجان جوش شیرین را در یک سطل آب گرم مخلوط کنید، کف را تمیز کنید و بشویید.

هزینه انجام خدمات 

هزینه انجام خدمات به چند عامل بستگی دارد. یکی از عوامل مؤثر در قیمت ، اندازه متراژ فضایی است که نیاز به کفسابی دارد؛ چراکه هزینه بر اساس مترمربع محاسبه می‌شود. از مهمترین عوامل دیگری که در تعیین قیمت مؤثر است، نوع سطح و میزان سختی سنگ مورد استفاده در سنگفرش فضا است؛ از طرفی بسته به نوع ایراد سنگفرش، تعداد مراحلی که باید انجام شود نیز بر روی هزینه تأثیر خواهند داشت. به طور کلی، ممکن است فاکتورهای بسیاری بر هزینه کفسابی تأثیر بگذارند: محل اجرای پروژه (از نظر هزینه‌های ایاب و ذهاب نیروی متخصص)؛ اینکه فضا قبلا تجربه و سابقه کفسابی داشته است یا خیر؟ (چراکه بسیاری از ایرادات سطح قبلاً ترمیم شده‌اند و هزینه نوبت‌های بعدی عملاً کاهش خواهند یافت)؛ نوع کفسابی ( ایتالیایی، معمولی و…)؛ نوع متریال (رزین، نانو، سیمان و…) و نوع دستگاهی (سه فاز، تک فاز و …) که در کفسابی استفاده می‌شود؟ لازم به ذکر است گاهی ممکن است قسمتی از سنگفرش به دلیل شکستگی یا لق زدگی نیاز به تعویض داشته باشد که این هزینه ممکن است مازاد بر هزینه‌های کفسابی محاسبه شود.

دلایل کفسابی :

 1. وجود ناخنک ها و بازدگس در فرش شدن توسط سنگ و موزائیک
 2. کدر شدن سطح کف
 3. جرم گیری سطح کف
 4. وجود زدگی و خط بر روی سطح کف
 5. آسیب دیدگی توسط مواد اسیدی
 6. آسیب دیدگی توسط مواد شوینده
 7. چرب شدن سطح
کفسابی-کفسابی کریمی

بیشتر بخوانیم ؟ خدمات کفسابی

کفسابی، از کاربرد تا مزایا

کاربرد

کفسابی سرویسی برای رفع ایرادات انواع مصالح به کار رفته در کف یک فضاست.این ایرادات می تواند شامل آلودگی و لکه دار بودن تا ترک خوردگی و عدم هم ترازی باشد.

مزایا

 • سبب جلا دادن به سنگ های کف می شود.
 • به دلیل براق و آینه ای شدن زمین، فضا لوکس دیده می شود.
 • گرفتن درز سنگ ها از جذب آلودگی جلوگیری می کند. در نتیجه فواصل زمانی نظافت آنها بیشتر می شود.
 • هم تراز و صیقلی شدن سنگ ها، فضا را گران قیمت نشان می دهد.
 • با حذف لایه رویی و ایراد دار سنگ، لایه ی جدید و با کیفیتی نمایان می شود.
 • همسطح شدن و یکدست شدن سطح پس از اتمام سنگسابی
 • تمیز و پاک شدن اصولی آلودگی ها و جرم ها از سطح کف به وسیله مواد استاندارد.
 • پر شدن فاصله بندهای کف فرش شده توسط مواد استاندارد مانند بتن ، سیمان و رزین که می تواند فاصله بین بندها را پر کرده و باعث زیبایی بیشتر شود.
 • باعث افزایش کیفیت سنگ های استفاده شده در سطح کف بنا می شود.
 • درخشان تر شدن محیط برای افزایش کیفیت نورپردازی ساختمان ها.

دستگاه کفسابی

دستگاه های کفسابی، توسط شرکت های مختلفی از کشور های مختلف تولید می شوند که هر کدام امکانات و ویژگی های مخصوص خود را دارند. این دستگاه ها از نوع یک فاز و سه فاز می باشند. دستگاه سه فاز برای اماکن عمومی مانند ساختمان های تجاری و اداری به کار می روند که دارای برق سه فاز می باشند.

دستگاه تک فاز برای اماکنی می باشد که برق یک فاز دارند مانند اماکن خصوصی. همچنین در جاهایی مانند پاگرد ها که امکان گردش زیاد دستگاه وجود ندارد نیز، از دستگاه یک فاز استفاده می شود.

انواع دستگاه کفسابی بر اساس کاربرد

این دستگاه ها متناسب با نوع ساختار و متراژ محیط کفسابی به کار برده می شوند و بر این اساس دارای انواع مختلفی هستند. برق مصرفی این دستگاه ها شامل دو نوع سه فاز یا تک فاز می باشد، دستگاه های بزرگتر دارای برق سه فاز و کوچکتر و دستی دارای برق تک فاز اند.

تقسیم بندی انواع دستگاه های کفسابی

 1. دستگاه held-hand(دستی)

دارای اندازه ای کوچک،وزنی سبک و برق مصرفی تک فاز که برای کفسابی نقاط غیر قابل دسترس مثل کنج ها و نیز فضاهای با متراژ کم مثل پله ها استفاده می گردد.

 1. دستگاه walk-behind

اندازه و وزنی متوسط داشته و برای ساب زنی فضاهای ساختمانی و تجاری مناسب است. این دستگاه در دو نوع سه فاز و تک فاز طراحی شده است.

 1. دستگاه‌ Ride-on

دارای اندازه بزرگ، وزنی زیاد و برق مصرفی سه فاز که برای محیط های وسیع مثل فروشگاه ها، انبار ها، سوله های صنعتی و غیره استفاده می شود.

بنر تماس با ما کفسابی کریمی

کفسابی کردن کف بتن(بتون)

حتما ساختمان هایی را دیده اید که در دست ساخت هستند و آنها را بتن ریزی می کنند، هنگامی که بتن ریزی تمام می شود، کار کفسابی روی آن انجام می شود. این کار باعث بالا رفتن مقاومت بتن و همچنین صاف شدن سطح آن و درز گیری آن می شود. اغلب مهندسین ساختمان این کار را توصیه می کنند زیرا اگر بتن کف ناهموار باشد، پارکت یا سنگ هایی که بعدا روی کف قرار داده می شوند نیز ناهموار خواهند بود.

کفسابی کردن سرامیک

سرامیک از آن دسته از مصالح است که بیشترین استفاده را در مکان های خصوصی دارد و کفسابی آن، جلوه بسیار زیبایی به مکان می بخشد. سرامیک سنگی زیباست اما به همان اندازه نیز حساس و شکننده است و سطح آن زود خش می افتد. پس سابیدن آن باید توسط افراد ماهر انجام شود. یکی از دلایل کفسابی سرامیک، از بین بردن لکه های آن است که باعث براق شدن آن می شود.

کفسابی سنگ

سنگ ها از مجلل ترین و گرانبها ترین مصالح ساختمانی هستند که هر کسی امکان کار گذاری آن را در ساختمان خود ندارد. کفسابی سنگ نیز از آن کارهایی است که انجام دادن آن مهارت زیادی میخواهد چون کوچکترین اشتباه باعث وارد شدن خسارات جبران ناپذیر به سطح می شود. سابیدن سنگ با جدا کردن لایه ی بالایی سنگ انجام می شود. به زبانی دیگر، لایه برداری می شود. این لایه برداری باعث یک دست شدن سطح کف، براق شدن و تمیز شدن آن می شود. با این راحتی می توانیم سنگ های کهنه را نو کنیم.

سوال مهم، کیفیت کفسابی به چه عواملی بستگی دارد؟

  • تجربه و مهارت کفساب

  فردی که عملیات را اجرا می کند بایستی تجربه کافی در این خصوص داشته باشد و بتواند با شناسایی صحیح شرایط بهترین روش عملیاتی را اتخاذ و دستگاه مناسب آن را بکار گیرد. همچنین فرد باید مهارت کافی برای اجرای کفسابی را دارا باشد.

  • نوع دستگاه مورد استفاده

  انواع مختلف دستگاه های ساب زنی ، از برند های متنوع موجودند که انتخاب صحیح آنها متناسب با نوع عملیات، کیفیت نهایی را تضمین خواهد کرد. دستگاه های سه فاز نتایج بهتری نسبت به دستگاه های تک فاز خواهند داشت.

  • ابزار های مورد استفاده

  لقمه سنگ ها، پد ها، برس ها از جمله ابزار های کار کفسابی هستند که به کار گیری انواع با کیفیت و مناسب آنها تاثیر به سزایی در نتیجه نهایی خواهد داشت.

  • نوع عملیات ساب زنی

  بسته به نوع ساب اعمالی رو محیط، کیفیت نهایی متفاوت خواهد بود. اجرای ساب ایتالیایی بالاترین کیفیت را خواهد داشت.

کفسابی-کفسابی کریمی

عوامل موثر بر هزینه کفسابی

در برآورد هزینه ی اجرا ، عوامل زیر تاثیر گذارند:

 • متراژ محیط ساب زنی
 • حجم کار (از نظر میزان ایرادات و آلودگی)
 • شکل هندسی فضا(برای مثال، به تبع فضای چندضلعی کار بیشتری می برد)
 • جنس مصالح کف
 • نوع دستگاه و ابزارها
 • نوع عملیات ساب زنی( ساب ایتالیایی و نانو گرانقیمت ترین سرویس کفسابی هستند)

ابزارالات ساب زنی :

کفسابی و سنگ سابی به روش های هموارسازی سطح کف ساختمان و سازمان به وسیله ابزار آلات نیمه اتوماتیک و ساب های ساینده و ساب اسیدی گفته میشود که در این خدمات با تجهیز دستگاه ساب زن به ابزار ساب مخصوص که با توجه به نوع سطح از ساب های گوناگونی استفاده می گردد انجام می شود.

نوع دستگاهای کفسابی در دو واحد تک فاز و سه فاز تقسیم می گردند که سرعت و کیفیت خدمات در دستگاه های سه فاز بیشتر می باشد.

برداشت سطح آسیب دیده سطح نما در کنار براق سازی و هموار سازی و شیشه ای کردن سطح کف ساختمان از مزایای سنگسابی و کفسابی می باشد.

خدمات کفسابی :

اصولا کفسابی راحت تر از سنگ سابی می باشد و سنگ سابی نیاز به دقت بالایی دارد و امروزه بتن بیشتر مورد توجه کارفرمایان قرار گرفته است و در کفسابی هموار بودن کف اصل ماجراست که در کنار آن براق سازی و تمیزتر شدن نیز انجام می شود.

استفاده از مواد شیمیایی ، نمک و اسید در فرآیند کفسابی کاری غیر اصولی بوده و کفسابان حرفه ای از این روش استفاده نخواهند کرد. زیرا به مرور زمان استفاده از این موارد باعث ایجاد خوردگی و آسیب دیدگی و مات شدن سنگ کف میشود.

امروزه ساختمان سازان با خرید سنگ های مات با قیمت پایین تر و کفسابی آن ها بعد از تکمیل نصب سنگ کف در هزینه های خود صرفه جویی میکنند که در عین حال از کیفیت سنگ نیز کاسته نخواهد شد و براقی سنگ با کفسابی ایجاد خواهد شد.

از دیگر موارد مهم حین کفسابی فاضلاب حاصل از این فرآیند است که در صورتی که وارد کفشور آشپزخانه و نظیر آن شوند باعث ایجاد گرفتگی در خروجی فاضلاب خواهد شد زیرا به مرور این مواد تراشیده شده سفت شده و لوله ها را دچار گرفتگی خواهد کرد.

بیشتر بخوانیم ؟ پیچ و رولپلاک

کفسابی ایتالیایی:

نوعی از کفسابی نیز کفسابی ایتالیایی است که به خاطر لقمه های ساخ کشور ایتالیا که در دستگاه های کفسابی به کار برده شده است به این نام خوانده میشود.

کفسابی-کفسابی کریمی

معمولا ۳ لقمه در پایین این دستگاه استفاده میشود که بتواند به بهترین شکل مشکلات کف را از بین ببرد و آن را به بهترین نحو تمیز کند.

کفسابی علاوه بر سطوح فرسوده در ساختمان های نوساز نیز انجام میشود. به این ترتیب که بعد از تکمیل فرآیند ساخت یک بنا با ریختن مصالح و عبور و مرور ساختمان سازان و ابزار آلات و مصالح دیگر کف دچار آسیب دیدگی های جزیی شده و مقدار زیادی کثیفی به خود جذب میکند که با عملیات کفسابی سطح درخشندگی و براقیت اولیه را پیدا کرده و تمیز میشود.

با گذر زمان کفسابی امروزه اهمیت بسیار زیادی در ساختمان سازی پیدا کرده و باعث شده اکثر ساختمان سازان بعد از تکمیل فرآیند ساخت کفسابی را امری ضروری بدانند که با توجه به هزینه ی مقرون به صرفه در تمام ساختمان ها قابل اجرا میباشد.

تاثیر کفسابی :

 • ساب سنگ موجب راحت تر شدن نظافت کف بعد از استفاده از خدمات مورد نظر می شود.
 • رفع فاصله ناشی از بند کشی کف که به وسیله بندکشی دوباره از بین خواهد رفت.
 • برطرف کردن پستی بلندی ها و ناخنک سنگ ها توسط ساب زنی از بین می رود.
 • کدر شدن سطح کف یا مات شدگی پس از گذشتن چند سال و استفاده از مواد شوینده موجب از دست رفتن زیبایی و درخشندگی کف سنگ و موزاییک می شود که با خدمات سنگسابی از بین می رود.
کفسابی-کفسابی کریمی

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید :

کفسابی در تهران

اگر به دنبال خدمات کفسابی در تهران هستید به شما کفسابی کریمی را معرفی میکنیم . کفسابی کریمی شامل خدمات کفسابی با کادری مجرب و حرفه ای و دستگاه های به روز می باشد .ساکنین تهران برای انجام خدمات کفسابی می توانند با موسسه تماس بگیرند . ادرس : بزرگراه ارتش ابتدای سوهانک برجهای مروارید برج A طبقه همکف

شماره تماس : 02126431699 / 09121771049


برای انجام عملیات سنگ سابی به صورت هفت روز هفته با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت ساب زنی در تهران کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و با اعلام متراژ و متریال کف مناسب ترین قیمت را انتخاب کنید و در کمترین زمان درخشان ترین و براق ترین کفسابی را تجربه کنید.

مفتخریم با ۲۰ سال سابقه درخشان در این زمینه و ارایه خدمات در سازمان هایی نظیر بانک ها و مراکز تجاری بهترین کیفیت را به شما ارایه کنیم.

کفسابی کریمی در تمام نقاط تهران آماده ارایه خدمات ساب زنی میباشد.

علاوه بر ساب انواع سنگ و موزاییک و بتن ، کفسابی کریمی در حوزه نماشویی ساختمان نیز آماده ارائه خدمات ۲۴ ساعته میباشد.

میتوانید در اولین فرصت نمای ساختمان خود را با بهترین دستگاه نماشویی شستشو دهید .

ساب سنگ در تهران – نماشویی ساختمان – سنگ سابی

سوالات متداول کفسابی

هزینه انجام خدمات کفسابی به چه عاملی بستگی دارد ؟

هزینه انجام خدمات کفسابی به چند عامل بستگی دارد. یکی از عوامل مؤثر در قیمت کفسابی، اندازه متراژ فضایی است که نیاز به کفسابی دارد؛ چراکه هزینه کفسابی بر اساس مترمربع محاسبه می‌شود. از مهمترین عوامل دیگری که در تعیین قیمت کفسابی مؤثر است، نوع سطح و میزان سختی سنگ مورد استفاده در سنگفرش فضا است؛

کفسابی ایتالیایی چیست؟

نوعی از کفسابی نیز کفسابی ایتالیایی است که به خاطر لقمه های ساخ کشور ایتالیا که در دستگاه های کفسابی به کار برده شده است به این نام خوانده میشود.

معمولا ۳ لقمه در پایین این دستگاه استفاده میشود که بتواند به بهترین شکل مشکلات کف را از بین ببرد و آن را به بهترین نحو تمیز کند.

دلایل کفسابی چیست؟

 1. وجود ناخنک ها و بازدگس در فرش شدن توسط سنگ و موزائیک
 2. کدر شدن سطح کف
 3. جرم گیری سطح کف
 4. وجود زدگی و خط بر روی سطح کف
 5. آسیب دیدگی توسط مواد اسیدی
 6. آسیب دیدگی توسط مواد شوینده
 7. چرب شدن سطح