ساب سنگ و سنگ سابی اصطلاحاتی هستند که در مورد کف ساختمان هایی که جنس آن ها مشخصا از سنگ است، استفاده می شوند و هر دو آن ها هم یک معنی را می دهند. این کار توسط شرکت هایی مخصوص با افرادی بسیار ماهر انجام می شود. سنگ ساب مراحل و نکات مهم مربوط به خود را دارد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید :
ساب سنگ

باتوجه به مخارج بالای تعویض سنگ کف یا سنگ نما، بسیاری از افراد ترجیح‌می‌دهد که از روش‌های جایگزین بهره‌ ببرند. اولین روش بهره‌گیری از فرایند ساب سنگ است. حال این سوال مطرح‌است که ساب چیست، چه انواع، مراحل و البته مزایایی دارد؟. برای پاسخ‌دادن به این دغدغه‌های مهم حتما تا پایان همراه ماباشید.

مزایای ساب سنگ

ساب سنگ چیست؟

ساب سنگ به مجموعه کارهایی گفته می شود که باعث صیقلی شدن و براق شدن کف ساختمان هایی که مشخصا از سنگ هستند، می شود. سنگسابی، زیر مجموعه ای از کار کفسابی می باشد که به صورت مخصوص روی سنگ انجام می شود. در ساب سنگ لایه نازک روی سنگ برداشته می شود و باعث نو شدن سنگ می شود. در ادامه به چگونه انجام شدن این کار می پردازیم.

بیشتر بخوانیم ?شستشوی نما

ساب با فرز

بهره‌گیری از این خدمات کفسابی پس از اتمام کار ساخت‌وساز یا رنگ‌آمیزی همواره در اولویت است. چرا که همواره امکان لکه‌‌شدن کف و دیگر سطوح به وسیله مصالح، یا رنگ‌های مورد استفاده وجود‌دارد. البته جدای از مورد فوق بازهم مواردی هستند که ضرورت استفاده از  این نوع ساب در آنها وجوددارد. برای رفع پستی و بلندی سطوح و نماهای مختلف نیز لزوم استفاده از فرایند نام‌برده وجوددارد. امروزه از روش‌های متفاوتی برای سابیدن سنگ‌ها و نماها استفاده می‌شود. یکی ازهمین روش‌ها که ‌شباهت فراوانی نیز به روش‌های سنتی و دستی دارد، سنگ سابی با فرز است. البته استفاده از این وسیله نشانه عدم دسترسی به سایر دستگاه‌های سه فاز و تک فاز است. به همین خاطر از این وسیله برای فضاهای کوچک و متوسط استفاده می‌شود. برای مثال می‌توان برای کفسابی پله‌ها، آسانسورها، حمام و دستشویی از دستگاه فرز بهره‌برد.

ساب سنگ با فرز

ساب سنگ پله

بدون شک پله‌ها یکی از اولین نقاط پرترددی هستند که در ساختمان‌ها همواره در معرض کثیف‌شدن هستند. به همین دلیل باید انجام دوره‌ای فرایند ساب پله همواره در اولویت قراربگیرد. مشخص‌است که اگر در انجام فرایند نام‌برده غفلتی صورت‌گیرد، قطعا نمای ظاهری به مرور دستخوش تغییرمی‌شود.

گفتنی‌است اگر این کوتاهی ادامه‌یابد کار ازبین‌بردن همین لک‌ها بیش‌ازپیش دشوار می‌شود. پس بزرگترین مزیت ساب‌زدن پله‌ها، بخشیدن درخشش و شفافیتی مثال‌زدنی به آنها است. در فرایند ساب سنگ پله، در وهله اول یک لایه نازک از روی سنگ برداشته می‌شود. اندازه لایه برداشته‌شده حدودا ۱ تا ۲ میلی‌متر است تا زمینه برای ورود به مرحله بعد آماده‌شود.

در مرحله بعد با استفاده از مواد اسیدی همچون جوهر نمک سطح برش‌خورده صیغل داده می‌شود. این مواد ناهنجاری‌ها و زبری‌های موجود را رفع‌می‌کنند. خاطرنشان می‌شود که این فرایند موجبات جلوگیری از تعویض سنگ راه‌پله را فراهم می‌کند.

بنر تماس با ما کفسابی کریمی

لقمه ساب سنگ

ساب نمای ساختمان

جدای از کف ساختمان و راه‌پله‌ها، همواره نمای ساختمان‌ها نیز در معرض آسیب‌های بصری قراردارد. همچون راه‌پله‌ها، لزوم برطرف‌کردن ایرادات نمای ساختمان، پاکسازی آنها از لکه‌ها و بخشیدن درخششی به شفافیت آینه برای نماهای مختلف وجوددارد. از این رو لزوم انجام دوره‌ای فرایند ساب سنگ نمای ساختمان احساس‌ می‌شود. قیمت نهایی پروژه به عوامل مختلفی بستگی‌ دارد.

برای مثال اگر قرارباشد از داربست استفاده‌شود، طبیعتا مدت زمان پروژه بالاتر رفته و به همین نسبت قیمت نهایی افزایش می‌یابد. از سوی دیگر اگر از طناب استفاده‌شود، سرعت پروژه بالاتررفته که نشان‌دهنده کاهش مدت زمان انجام آن است. جدای از موارد فوق باید اِلِمان جنس و متریال نمای ساختمان را نیز در‌نظرگرفت. چرا که میزان نشست جرم و کثیفی بر روی نماهای مختلف، متفاوت بوده و همین موضوع برمدت زمان انجام پروژه اثرگذاراست. البته نباید از نوع و کیفیت مواد پاک‌کننده مورد استفاده نیز غافل‌شد. برخی از مواد همچون پاک‌کننده‌های نانویی خاصیت عایق‌بندی داشته که طبیعاتا قیمت بالاتری نیز دارند.

مراحل ساب سنگ کف

ساب سنگ مراحل مخصوص به خود را دارد که اگر این مراحل و نکات مربوط به کار رعایت نشود، کار نتیجه خوبی نخواهد داشت و همچنین ممکن است باعث وارد شدن خسارت به سنگ شود.

پس برای انجام کار اصولی، رعایت جزئیات کار مهم است. این مراحلی که گفته می شود، کلی هستند. ممکن است بسته به شرایط و یا بسته به نظر فردی که کار را انجام میدهد، این مراحل تغییر کنند.

مرحله اول

در این مرحله ابتدا تمامی کف مورد نظر را که قرار است کار روی آن انجام شود، تمیز می کنند تا از هرگونه آلودگی اضافه پاک شود.

مرحله دوم

در این مرحله سطح سنگ ها را با هم یک دست کرده و بلندی های آن را صاف می کنند.( ساب با لقمه 46)

مرحله سوم

پر کردن درز سنگ ها( ساب با لقمه 60)

مرحله چهارم

از بین بردن خطوط اضافه روی سنگ با استفاده از لقمه 120 و 220. در این مرحله سطح مات می شود.

مرحله پنجم

در این مرحله کار براق سازی و شیشه ای کردن سنگ را شروع می کنند.

مرحله ششم

ساب سنگ زدن را با لقمه 800 ادامه می دهند.

مرحله هفتم

از لقمه سیناکس استفاده می شود.

مرحله هشتم

در این مرحله به منظور به نهایت رساندن میزان درخشندگی کف، از ساب ایتالیایی استفاده می شود که البته به دلیل تحریم های چند سال اخیر، این نوع ساب کمتر یافت می شود.

مرحله نهم

این مرحله اجباری نیست و به درخواست مشتری انجام می شود. در این مرحله از مواد نانو برای اتمام کار استفاده می شود تا از نفوذ جرم و ایجاد خط و خش در سطح سنگ در آینده جلوگیری شود.

ساب سنگ پله

دستگاه سنگ ساب

دستگاه هایی که برای کفسابی دیگر سطوح استفاده می شوند نیز، برای ساب سنگ استفاده می شوند. این دستگاه ها با قدرت هرچه بیشتر، تمامی آلودگی ها و لکه های روی سنگ را از بین برده و آن را نو می کند.

این دستگاه ها از نوع یک فاز و سه فاز با برند های مختلف هستند. دستگاه های سه فاز مسلما قدرت بیشتری دارند اما خب، گران تر هم هستند و سروصدای بیشتری نیز ایجاد می کنند. همچنین دستگاه های سه فاز برق بیشتری مصرف می کنند.

بیشتر بخوانیم ?ساب کف

لقمه ساب سنگ

لقمه ساب یکی از قطعات کلیدی دستگاه کف‌سابی بوده که در طی مراحل مختلف کف و سنگ سابی استفاده می‎شود. فرایند سنگ سابی به ذاته مراحل مختلفی را دربرمی‌گیرد که در هر مرحله نیازاست از نوع خاصی لقمه سنگ ساب استفاده‌شود. پیش از شروع عملیات باید عمق خراش و میزان زبری که قرار‌است در سنگ ایجاد شود را مشخص‌کرد. اگر قراراست میزان زبری افزایش‌ یابد، باید از اندازه ۳۶ بهره‌برد و درغیر این صورت باید از ۴۶ استفاده‌کرد. در دو مرحله بعد نوبت به ازبین‌بردن پستی‌ها و بلندی‌ها و خطوط باقی‌مانده از فرایند لقمه سنگ ساب مرحله اول می‌رسد. در این دومرحله باید به ترتیب از لقمه سنگ ۶۰ و ۱۲۰ استفاده‌شود. پس از طی‌کردن مراحل یادشده، سنگ سابیده‌شده شفافیتی یکدست را پیدامی‌کند. مجموعه کفسابی کریمی هم‌اکنون با تکیه به سابقه درخشان خود مشغول فعالیت در زمینه‌های نام‌برده است. مشتریان می‌توانند برای دریافت شماره تماس این شرکت و استعلام قیمت‌ها و نرخ خدمات به وبسایت مجموعه کفسابی کریمی رجوع‌کنند. وبسایت شرکت به عنوان پل ارتباطی اصلی با مشتریان است. هم‌اکنون مشتریان می‌توانند به منظور هماهنگی با شرکت به درگاه اینترننتی این مجموعه رجوع‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید :

ساب سنگ در تهران

کفسابی کریمی با بیش از بیست سال سابقه درخشان مشغول به فعالیت در زمینه های ساب زنی انواع سنگ ، سرامیک ، بتن ، گرانیت ، مرمریت ، تراورتن و موزاییک مورد استفاده در انواع پله ، دیوار و کف ساختمان میباشد.

کفسابی سنگ لابی ، ساختمان ، راه پله ، پاگرد ، پارکینگ ، سالن اجتماعات و… را با جدیدترین شیوه های موجود انجام می دهیم

برای بهره مندی از کلیه خدمات کفسابی شرکت ما با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمایید :

۰۲۱-۲۶۴۳۱۶۹۹

۰۹۱۲۱۷۷۱۰۴۹

همچنین برای ارتباط با ما می توانید از آدرس اینترنتی kafsabi-karimi.com استفاده نمایید.

سوالات متداول ساب سنگ

ساب سنگ با فرز به چه صورت می باشد ؟

برای رفع پستی و بلندی سطوح و نماهای مختلف نیز لزوم استفاده از فرایند نام‌برده وجوددارد. امروزه از روش‌های متفاوتی برای سابیدن سنگ‌ها و نماها استفاده می‌شود. یکی ازهمین روش‌ها که ‌شباهت فراوانی نیز به روش‌های سنتی و دستی دارد، سنگ سابی با فرز است. البته استفاده از این وسیله نشانه عدم دسترسی به سایر دستگاه‌های سه فاز و تک فاز است.

ساب سنگ پله چقدر اهمیت دارد ؟

بدون شک پله‌ها یکی از اولین نقاط پرترددی هستند که در ساختمان‌ها همواره در معرض کثیف‌شدن هستند. به همین دلیل باید انجام دوره‌ای فرایند ساب پله همواره در اولویت قراربگیرد. مشخص‌است که اگر در انجام فرایند نام‌برده غفلتی صورت‌گیرد، قطعا نمای ظاهری به مرور دستخوش تغییرمی‌شود.

لقمه ساب سنگ چیست ؟

لقمه ساب یکی از قطعات کلیدی دستگاه کف‌سابی بوده که در طی مراحل مختلف کف و سنگ سابی استفاده می‎شود. فرایند سنگ سابی به ذاته مراحل مختلفی را دربرمی‌گیرد که در هر مرحله نیازاست از نوع خاصی لقمه سنگ ساب استفاده‌شود. پیش از شروع عملیات باید عمق خراش و میزان زبری که قرار‌است در سنگ ایجاد شود را مشخص‌کرد.