ساب سنگ

باتوجه به مخارج بالای تعویض سنگ کف یا سنگ نما، بسیاری از افراد ترجیح‌می‌دهد که از روش‌های جایگزین بهره‌ ببرند. اولین روش بهره‌گیری از فرایند ساب سنگ است. حال این سوال مطرح‌است که ساب چیست، چه انواع، مراحل و البته مزایایی دارد؟. برای پاسخ‌دادن به این دغدغه‌های مهم حتما تا پایان همراه ماباشید.

ساب سنگ-کفسابی کریمی

ساب با فرز

بهره‌گیری از این خدمات پس از اتمام کار ساخت‌وساز یا رنگ‌آمیزی همواره در اولویت است. چرا که همواره امکان لکه‌‌شدن کف و دیگر سطوح به وسیله مصالح، یا رنگ‌های مورد استفاده وجود‌دارد. البته جدای از مورد فوق بازهم مواردی هستند که ضرورت استفاده از  این نوع ساب در آنها وجوددارد. برای رفع پستی و بلندی سطوح و نماهای مختلف نیز لزوم استفاده از فرایند نام‌برده وجوددارد. امروزه از روش‌های متفاوتی برای سابیدن سنگ‌ها و نماها استفاده می‌شود. یکی ازهمین روش‌ها که ‌شباهت فراوانی نیز به روش‌های سنتی و دستی دارد، سنگ سابی با فرز است. البته استفاده از این وسیله نشانه عدم دسترسی به سایر دستگاه‌های سه فاز و تک فاز است. به همین خاطر از این وسیله برای فضاهای کوچک و متوسط استفاده می‌شود. برای مثال می‌توان برای کفسابی پله‌ها، آسانسورها، حمام و دستشویی از دستگاه فرز بهره‌برد..

ساب سنگ-کفسابی کریمی

ساب سنگ پله

بدون شک پله‌ها یکی از اولین نقاط پرترددی هستند که در ساختمان‌ها همواره در معرض کثیف‌شدن هستند. به همین دلیل باید انجام دوره‌ای فرایند ساب پله همواره در اولویت قراربگیرد. مشخص‌است که اگر در انجام فرایند نام‌برده غفلتی صورت‌گیرد، قطعا نمای ظاهری به مرور دستخوش تغییرمی‌شود.

گفتنی‌است اگر این کوتاهی ادامه‌یابد کار ازبین‌بردن همین لک‌ها بیش‌ازپیش دشوار می‌شود. پس بزرگترین مزیت ساب‌زدن پله‌ها، بخشیدن درخشش و شفافیتی مثال‌زدنی به آنها است. در فرایند ساب سنگ پله، در وهله اول یک لایه نازک از روی سنگ برداشته می‌شود. اندازه لایه برداشته‌شده حدودا ۱ تا ۲ میلی‌متر است تا زمینه برای ورود به مرحله بعد آماده‌شود.

در مرحله بعد با استفاده از مواد اسیدی همچون جوهر نمک سطح برش‌خورده صیغل داده می‌شود. این مواد ناهنجاری‌ها و زبری‌های موجود را رفع‌می‌کنند. خاطرنشان می‌شود که این فرایند موجبات جلوگیری از تعویض سنگ راه‌پله را فراهم می‌کند.

ساب سنگ-کفسابی کریمی

ساب نمای ساختمان

جدای از کف ساختمان و راه‌پله‌ها، همواره نمای ساختمان‌ها نیز در معرض آسیب‌های بصری قراردارد. همچون راه‌پله‌ها، لزوم برطرف‌کردن ایرادات نمای ساختمان، پاکسازی آنها از لکه‌ها و بخشیدن درخششی به شفافیت آینه برای نماهای مختلف وجوددارد. از این رو لزوم انجام دوره‌ای فرایند ساب سنگ نمای ساختمان احساس‌ می‌شود. قیمت نهایی پروژه به عوامل مختلفی بستگی‌ دارد.

برای مثال اگر قرارباشد از داربست استفاده‌شود، طبیعتا مدت زمان پروژه بالاتر رفته و به همین نسبت قیمت نهایی افزایش می‌یابد. از سوی دیگر اگر از طناب استفاده‌شود، سرعت پروژه بالاتررفته که نشان‌دهنده کاهش مدت زمان انجام آن است. جدای از موارد فوق باید اِلِمان جنس و متریال نمای ساختمان را نیز در‌نظرگرفت. چرا که میزان نشست جرم و کثیفی بر روی نماهای مختلف، متفاوت بوده و همین موضوع برمدت زمان انجام پروژه اثرگذاراست. البته نباید از نوع و کیفیت مواد پاک‌کننده مورد استفاده نیز غافل‌شد. برخی از مواد همچون پاک‌کننده‌های نانویی خاصیت عایق‌بندی داشته که طبیعاتا قیمت بالاتری نیز دارند.

ساب سنگ-کفسابی کریمی

بیشتر بخوانیم ?ساب کف

لقمه ساب سنگ

لقمه ساب یکی از قطعات کلیدی دستگاه کف‌سابی بوده که در طی مراحل مختلف کف و سنگ سابی استفاده می‎شود. فرایند سنگ سابی به ذاته مراحل مختلفی را دربرمی‌گیرد که در هر مرحله نیازاست از نوع خاصی لقمه سنگ ساب استفاده‌شود. پیش از شروع عملیات باید عمق خراش و میزان زبری که قرار‌است در سنگ ایجاد شود را مشخص‌کرد. اگر قراراست میزان زبری افزایش‌ یابد، باید از اندازه ۳۶ بهره‌برد و درغیر این صورت باید از ۴۶ استفاده‌کرد. در دو مرحله بعد نوبت به ازبین‌بردن پستی‌ها و بلندی‌ها و خطوط باقی‌مانده از فرایند لقمه سنگ ساب مرحله اول می‌رسد. در این دومرحله باید به ترتیب از لقمه سنگ ۶۰ و ۱۲۰ استفاده‌شود. پس از طی‌کردن مراحل یادشده، سنگ سابیده‌شده شفافیتی یکدست را پیدامی‌کند. مجموعه کفسابی کریمی هم‌اکنون با تکیه به سابقه درخشان خود مشغول فعالیت در زمینه‌های نام‌برده است. مشتریان می‌توانند برای دریافت شماره تماس این شرکت و استعلام قیمت‌ها و نرخ خدمات به وبسایت مجموعه کفسابی کریمی رجوع‌کنند. وبسایت شرکت به عنوان پل ارتباطی اصلی با مشتریان است. هم‌اکنون مشتریان می‌توانند به منظور هماهنگی با شرکت به درگاه اینترننتی این مجموعه رجوع‌کنند. 

سوالات متداول

ساب سنگ با فرز به چه صورت می باشد ؟

برای رفع پستی و بلندی سطوح و نماهای مختلف نیز لزوم استفاده از فرایند نام‌برده وجوددارد. امروزه از روش‌های متفاوتی برای سابیدن سنگ‌ها و نماها استفاده می‌شود. یکی ازهمین روش‌ها که ‌شباهت فراوانی نیز به روش‌های سنتی و دستی دارد، سنگ سابی با فرز است. البته استفاده از این وسیله نشانه عدم دسترسی به سایر دستگاه‌های سه فاز و تک فاز است.

ساب سنگ پله چقدر اهمیت دارد ؟

بدون شک پله‌ها یکی از اولین نقاط پرترددی هستند که در ساختمان‌ها همواره در معرض کثیف‌شدن هستند. به همین دلیل باید انجام دوره‌ای فرایند ساب پله همواره در اولویت قراربگیرد. مشخص‌است که اگر در انجام فرایند نام‌برده غفلتی صورت‌گیرد، قطعا نمای ظاهری به مرور دستخوش تغییرمی‌شود.

لقمه ساب سنگ چیست ؟

لقمه ساب یکی از قطعات کلیدی دستگاه کف‌سابی بوده که در طی مراحل مختلف کف و سنگ سابی استفاده می‎شود. فرایند سنگ سابی به ذاته مراحل مختلفی را دربرمی‌گیرد که در هر مرحله نیازاست از نوع خاصی لقمه سنگ ساب استفاده‌شود. پیش از شروع عملیات باید عمق خراش و میزان زبری که قرار‌است در سنگ ایجاد شود را مشخص‌کرد.