سنگسابی به طور کلی به معنای آن است که از سطح سنگ لایه روبی شود به طوری که سبب از بین رفتن آلودگی ها ، دوده ها وسایر مواردی که باعث آلودگی سنگ می شوند. سنگ سابی باعث آراستگی و طول عمر بیشتر سنگ ها می شود. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید :
سنگسابی ساختمان چیست ؟

در مختصرترین تعریف می‌توان گفت که سنگسابی به معنای لایه‌روبی از سطح سنگ‌های کثیف گفته می‌شود. سنگ‌ها به سبب آلودگی، دوده و سایر موارد دیگر پس از مدتی کثیف شده که باعث از بین رفتن زیبایی نماهای ساختمان در بیرون و زشت شدن سنگ‌های استفاده شده در داخل ساختمان می‌شود. برای زیباشدن و طولانی‌تر شدن طول عمر سنگ‌ها باید لایه‌روبی کرد.

نمایش جلوه ای چشم نواز از سنگ ها

سنگسابی و ساب کف هنر بازسازی و جلا بخشیدن به سنگ های ساختمان شماست ، تجربه دوباره زیبایی و بی نقصی را از خود دریغ نکنید.

این عملیات با استفاده از دستگاه مخصوص که متناسب با نوع سنگ ، متراژ و محل کار انتخاب می گردد قابل اجراست.

اهداف سنگسابی شامل موارد زیر است:

 • رفع نواقص و ایرادات سنگ
 • پاک کردن آلودگی ها، جرم و لکه های سخت
 • براق و آینه ای کردن سنگ

عملیات مذکور معمولا در هشت مرحله و بسته به شرایط ، با تعداد مراحل بالاتر نیز اجرا می شود.

اساس کلی سنگسابی سابیدن سنگ های کف و دیوار ها با بکار گیری انواع لقمه سنگ ها و برس ها برای دستیابی به نتیجه مطلوب است.

نحوه انجام سنگسابی ساختمان

شاخص های تشخیص سنگسابی صحیح و با کیفیت

پس از اتمام عملیات سنگسابی ، ویژگی های زیر بایستی در سنگ قابل مشاهده باشد:

 • کف و دیوار های سنگی در تمام نقاط ، بصورت کاملا یکدست ساب خورده اند و شفافیت قسمت های مختلف یکنواخت است.
 • بندکشی و درز های بین سنگ‌ها بصورت یکدست بوده و فضای خالی در بین شان وجود ندارد.
 • بعد از اتمام عملیات، پاکسازی فاضلاب سنگسابی و نظافت سنگ‌ها انجام شده است.
 • سنگ ها کاملا هم تراز شده و پستی و بلندی آنها‌ از بین رفته است.

ضرورت اجرای عملیات بر روی دیوار

دیوار ها جلب توجه کننده ترین قسمت های یک محیط هستند. اما چه اتفاقی رخ می دهد اگر کثیف و رنگ و رو رفته باشند؟

پاسخ ساده است ، در این شرایط حتی اگر آن ها را با زیباترین و با ارزش ترین سنگ ها طراحی یا با گرانقیمت ترین تابلو ها تزئین کرده باشید باز هم جلوه ی ناپسندی خواهند داشت.

خدمات سنگسابی با رفع نواقص و جرم زدایی از سنگ های دیوار ، جلوه ای چشم نواز از سنگ ها و تابلو هایتان را به شما هدیه می دهد.

بیشتر بخوانیم ? شستشوی نما

این خدمات برای دیوار چگونه انجام می گیرد؟

سنگسابی دیوار ها با استفاده از دستگاه سنگ ساب دستی در چند مرحله ، با استفاده از برس ها و لقمه های مخصوص اجرا می شود و در طی آن سنگ های دیوار شستشو داده شده و ایرادات آنها رفع می شود.

 دستگاه سنگ ساب دستی

مشخصات :

 • سبک
 • برق مصرفی تک فاز
 • ظاهر شبیه به دریل
 • اندازه کوچکتر نسبت به سایر دستگاه های ساب زنی

کاربرد :

برای ساب زنی قسمت های بخصوصی مانند کنج دیوار ها، راه پله ها، سنگ های آشپزخانه و نیز سنگ های دیوار ها که دسترسی به آنها مشکل است و یا در شرایطی که امکان بکار گیری سایر دستگاه ها مقدور نیست از دستگاه سنگ ساب دستی استفاده می رود.

بنر تماس با ما کفسابی کریمی

عوامل موثر در اجرای سنگسابی ارزان قیمت

هزینه نهایی عملیات ساب زنی بر اساس چندین عامل مختلف تعیین می شود که شامل موارد زیر است:

 • متراژ محیط

 • نوع سنگ

مثلا سنگسابی سنگ های سخت به دلیل مراحل بیشتر گرانتر می باشد.

 • شکل فضا

مثلا ساب زنی فضای مستطیل شکل از سایر فضاها آسانتر بوده و ریزه کاری کمتری دارد.

 • نوع دستگاه سنگسابی

استفاده از سنگ ساب دستی ارزانتر از سایر دستگاه ها می باشد.

 • نوع عملیات انجام شده

با توجه به انواع مختلف روش های سنگسابی که شامل ساب معمولی ، ایتالیایی ، نانو و غیره می باشد، هرچه در انجام عملیات از ابزار های ساده تر در مراحل کمتری استفاده گردد هزینه کمتر خواهد بود مثلا توجه به آنچه بیان شد ، سنگسابی با سنباده ارزانترین قیمت را خواهد داشت.

سایر خدمات ارائه شده توسط کفسابی کریمی :

نحوه انجام خدمات سنگسابی ساختمان ؟

سنگ‌سابی با استفاده از دستگاه ساب‌ زن انجام می‌گیرد. معمولا در حین این عملیات، هر سنگ چند دور ساب زده می‌شود که معمول‌ترین آن‌ها هشت بار است، به این صورت که لقمه که ظاهری شبیه صابون دارد را به زیر دستگاه ساب‌زنی بسته و به‌وسیله آن شروع به براق نمودن و همچنین از بین بردن پستی و بلندی‌های سنگ می‌شود.

روش های مختلف انجام سنگسابی ساختمان

سنگ سابی روش‌های مختلفی دارد که با توجه به نوع سنگ انتخاب می‌شوند. برخی سنگ‌ها تنها با سنباده لایه‌روبی می‌شوند. با سنباده سنگ‌هایی را لایه‌روبی می‌کنند که چرک و کثیفی کمتری داشته باشند.

روش دیگر سنگ‌سابی استفاده از دستگاه‌های ساب‌سنگ است که این دستگاه هم برای از بین بردن کثیفی‌های سطح سنگ است و هم برای از بین بردن پستی و بلندی‌های سنگ استفاده می‌شود.

هزینه انجام سنگسابی

نانوساب روش دیگری برای سنگ‌سابی است. نانوساب متشکل از موادی شیمیایی بسیار قوی و فوق‌ العاده موثر است که گردوغبار و آلودگی دیوارها و سنگ‌های کف ساختمان را به راحتی جذب می‌کند. نانو ساب می‌تواند بر روی سنگ‌های مختلف به‌کار رفته در ساختمان عمل کند. همچنین نانوساب هیچ تغییری در رنگ و ظاهر سنگ ایجاد نمی‌کند که می‌توان بر روی انواع مختلفی از سنگ‌ ها و موزاییک‌ ها و حتی بر روی چوب نیز استفاده کرد.

ارزان ترین روش انجام سنگسابی ساختمان

با توجه به آنچه بیان شد، سنگ‌سابی با سنباده از نظر قیمت ارزان‌تر محاسبه می‌گردد. باید توجه داشت که ارزان بودن و گران بودن با توجه به نوع سنگ و عوامل موثر در این امر قیمت‌های این خدمات را دستخوش تغییر می‌گرداند.

هزینه انجام سنگسابی ساختمان

عوامل زیادی در تعیین قیمت سنگ‌سابی موثر هستند، از جمله آنها پستی و بلندی‌های سطح سنگ‌ها، متراژ سنگ، دوری و نزدیکی پروژه(مثلا در تهران باشد یا شهرستان) و سطح براق شدن سنگ است.کلیه این موارد در قیمت‌گذاری سنگ‌سابی موثر است.

نکته مهم: هزینه‌های بالا با توجه به نوع سنگ ، و متراژ آن تغییر می‌یابد.

مراحل سنگسابی ساختمان
عوامل موثر در اجرای سنگسابی ارزان قیمت

سنگ‌سابی سنگ گرانیت از متری……..تومان شورع و به ……… تومان ختم می‌گردد.

سنگ‌سابی راه‌پله از متری……….. تومان شروع و به ………. تومان ختم می‌گردد.

سنگ‌سابی کفپوش و پارکت از متری………تومان شروع و به ……..تومان ختم می‌گردد.

مراحل انجام سنگسابی ساختمان

در مرحله اول باید همه پستی و بلندی‌های سنگ برداشته‌شود تا محیط صاف و یکدست شود، برای این کار از لقمه۴۶ استفاده می‌گردد.

بعد از آن باید درزهای موجود را از بین برد حالا یا با بتونه کردن یا با روش‌های دیگر که این کار را معمولا با ساب۶۰ انجام می‌دهند.

سپس خط‌هایی که به وسیله ساب‌های گذشته که احتما وجود داشتن آنها است را برطرف می‌کنیم.
روش های انجام خدمات سنگسابی ساختمان برای انواع سنگ های مختلف

این روزها کف بسیاری از ساختمان‌ها و خانه‌ها را به وسیله سرامیک ، سنگ و کف پوش درست می‌کنند که این امر باعث هرچه زیباتر شدن کف ساختمان می‌شود. همچنین علاوه بر زیبایی تفاوتی که این کار با گذشته دارد این است که این مصالح جدید عمر بیشتری نسبت به مصالح گذشته دارد و تمییز کردن و عوض کردن آنها نیز بسیار ساده‌تر از قبل است.

روش‌های متفاوتی نیز وجود دارد که چرک و کثیفی یا پستی و بلندی  سطوح مختلف سنگ‌های جدید را نسبت به مصالح گذشته درست می‌کند که با توجه به نوع سنگ‌ها و مصالحی که به کار رفته است در ساختمان روش‌های متفاوتی نیز استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانیم ? پیچ و رولپلاک

مزایا و معایب سنگسابی ساختمان

سنگ‌سابی در ساختمان مزایای زیادی دارد که میتوان به بخشی از آنها اشاره کرد.

یکی از این مزایا حذف تمام پوسیدگی‌ها و رنگ رفتگی‌های سنگ‌ها است که بر اثر استفاده و عمر زیاد آنها ممکن است خراب شده باشند که به‌وسیله سنگ‌ سابی حالت نویی پیدا می‌کنند.

یکی دیگر از مزایای سنگ‌سابی براق شدن و شفاف شدن سنگ‌ها است ، به خصوص سنگ‌هایی که مات شده‌اند نیاز به سنگ‌سابی دارن که به نویی و زیبایی برسند.

گاهی برخی افراد به اشتباه از جوهر نمک برای لایه‌روبی  سنگ‌ها استفاده می‌کنند که این عمل اشتباهی فاحش است زیرا استفاده از اسید و جوهر نمک باعث می‌شود تا سنگ شفاف بودن وبراق بودن اولیه خود را از دست بدهد و استفاده از این مواد شیمیایی باعث زودتر خراب شدن سنگ می‌شود.

گاهی سطح برخی از سنگ‌های از سوختگی‌ها و سوراخ‌هایی پر شده‌اند که باید به وسیله سنگ‌سابی اصلاح شوند.

نمونه کار سنگسابی توسط کفسابی کریمی :

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید :

سنگسابی در تهران

کفسابی کریمی با بیش از بیست سال سابقه درخشان مشغول به فعالیت در زمینه های ساب زنی انواع سنگ ، سرامیک ، بتن ، گرانیت ، مرمریت ، تراورتن و موزاییک مورد استفاده در انواع پله ، دیوار و کف ساختمان میباشد.

کفسابی سنگ لابی ، ساختمان ، راه پله ، پاگرد ، پارکینگ ، سالن اجتماعات و… را با جدیدترین شیوه های موجود انجام می دهیم

برای بهره مندی از کلیه خدمات شرکت ما با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمایید :

۰۲۱-۲۶۴۳۱۶۹۹

۰۹۱۲۱۷۷۱۰۴۹

همچنین برای ارتباط با ما می توانید از آدرس اینترنتی kafsabi-karimi.com استفاده نمایید.

نکته پایانی

انتخاب بهترین روش برای سنگ‌سابی یک ساختمان به عواملی مانند نوع سنگ به‌کار رفته در ساختمان ، میزان آلودگی و کثیفی بر روی سطح سنگ‌ های ساختمان بستگی دارد. گاهی برای تمییز کردن سنگ‌های یک ساختمان ممکن است لازم باشد که از روش‌های ترکیبی استفاده گردد. تیم کف‌سابی کریمی با دارا بودن از بهترین افراد برای شست‌وشوی و تمییز کردن سنگ‌های ساختمان و با تجربه‌ای بسیار عالی در امر سال‌هاست علاوه بر دغدغه‌مندی در حفظ و پاکیزه کردن بنای شما بهترین روش‌های سنگ‌سابی را که برای بنای شما مناسب است ارائه می‌دهد و علاوه بر اجرای دقیق خدمات مشاور شما در این امر است. سنگ‌سابی از دسته مشاغل سخت به حساب می‌آید. افرادی می‌توانند این شغل را بر عهده بگیرند که علاوه بر دارا بودن دقت و ظرافت، آموزش‌های لازم را دیده باشند. تیم کریمی با همراهی کارکنان تخصصی خود درخشندگی و روشنایی را برای ساختمان شما به ارمغان می‌آورد. حسن همکاری و رضایت مشتریان سرلوحۀ کاری این مجموعه است. تعداد بی‌شمار مشتریان مجموعه خود گویای حسن مشتری‌ مداری ماست. در این مجموعه کیفیت و ارائه خدمات در کوتاه‌ ترین زمان ممکن با مقرون به صرفه‌ترین هزینه ممکن ارائه می‌شود که این امر در راستای تعهد ما به مشتریان است.

سوالات متداول سنگسابی

نحوه انجام خدمات سنگسابی ساختمان چگونه است ؟

سنگ‌سابی با استفاده از دستگاه ساب‌زن انجام می‌گیرد. معمولا در حین این عملیات، هز سنگ چند دور ساب زده می‌شود که معمول‌ترین آن‌ها هشت بار است، به این صورت که لقمه که ظاهری شبیه صابون است را به زیر دستگاه ساب‌زنی بسته و به‌وسیله آن شروع به براق نمودن و همچنین از بین بردن پستی و بلندی‌های سنگ می‌شود.

چه عواملی در هزینه انجام سنگسابی ساختمان موثر است ؟

عوامل زیادی رد تعیین قیمت سنگ‌سابی موثر هستند، از جمله آنها پستی و بلندی‌های سطح سنگ‌ها، متراژ سنگ، دوری و نزدیکی پروژه(مثلا در تهران باشد یا شهرستان) و سطح براق شدن سنگ است.کلیه این موارد در قیمت‌گذاری سنگ‌سابی موثر است.

انتخاب بهترین روش برای سنگ‌سابی یک ساختمان به چه عواملی بستگی دارد ؟

انتخاب بهترین روش برای سنگ‌سابی یک ساختمان به عواملی مانند نوع سنگ به‌کار رفته در ساختمان، میزان آلودگی و کثیفی بر روی سطح سنگ‌های ساختمان بستگی دارد. گاهی برای تمییز کردن سنگ‌های یک ساختمان ممکن است لازم باشد که از روش‌های ترکیبی استفاده گردد.