این فرایند چیست و چه مراحلی دارد؟

ایجاد نمای بصری زیبا همواره موجبات رضایت خاطر را فراهم می‌کند. البته برای داشتن نمای زیبا، تعویض سنگ الزام‌آور نیست. بهترین راه حل جایگزین که نمای فوق‌العاده شفافی را به کف می‌دهد، فرایند ساب کف است. برای آشنایی صفرتاصدی با این فرایند تا پایان همراه ما باشید.

ساب کف-کفسابی کریمی

ساب کف چیست ؟

ساب کف از آنجایی اهمیت می‌یابد که موجبات جلوگیری از تعویض سنگ را فراهم می‌کند. اگر برای همتراز و یکسان‌سازی پستی و بلندی سنگ کف چاره‌ای اندیدشیده‌نشود، به مرور موجبات افت کیفیت بصری را فراهم می‌کند. البته باید به مورد فوق انواع و اقسام ترک‌خوردگی و درزهای متفاوت را نیز اضافه‌کرد. اینجاست که برای جلوگیری از تعویض سنگ نیازاست از این فرایند استفاده‌شود.این عملیات در ساده‌‎ترین تعریف ممکن عبارت است از صیغل دادن سنگ کف یا نما. دراین روش تمامی سطوح کف یکدست‌ شده و تمامی نواقص‌ را برطرف می‌کند. پس از انجام کامل عملیات فوق می‌توان به وضوح مشاهده‌کرد که کف سابیده‌شده چه زیبایی خیره‌کننده‌ای دارد. ناگفته‌نماند که این فرایند نیازمند تخصص، مهارت و تجربه است تا در طی چند مرحله تمامی عملیات به دقت هرچه تمام‌تر انجام‌شود. دلیل اصلی آن نیز به مکانیزه‌بودن عملیات مورد نظر مربوط بوده، چرا که باید از دستگاه‌های مخصوصی استفاده شود.

این خدمات برای پارکینگ

یکی از نقاطی که همواره در معرض انواع و اقسام آلودگی‌ها قراردارد، پارکینگ خانه یا ساختمان است. اگر نشتی روغن و لکه‌های حاصل از آن گرفته تا رد لاستیک‌های ماشین همگی از عوامل آسیب به ظاهر پارکینگ محسوب می‌شوند. اینجاست که به مرور زمان جرم و کثیفی به درون بافت کف پارکینگ رسوخ‌می‌کند. دربسیاری ازموارد مشاهده می‌شود که حتی شستشوی ساده ، جوابگو نبوده و نمی‌توان با شستشوی مداوم نیز ظاهری شفاف به پارکینگ بخشید. اینجاست که باید سراغ عملیات ساب کف پارکینگ رفت. دراین روش نیاز است که لایه‌ای نازک از روی سطح حذف‌شود تا تمامی آثار باقی‌مانده از لکه‌ها و رد تایر محوشود. پس از حذف این لایه نازک نیاز است تا سطح و لایه جدید صیغل داده‌شود. دلیل این امر نیز آن است تا تمامی فرورفتگی‌ها و برآمدگی‌ها حذف شود. سپس نوبت به عایق‌کاری می‌رسد. درنهایت سطح با موادی مخصوص عایق‌بندی می‌شود تا اجرام به درون بافت سنگ رسوخ‌ نکنند..

بیشتر بخوانیم ? سنگسابی

 

ساب کف-کفسابی کریمی

مراحل و انواع آن

درقسمت‌های قبل به صورت اجمالی اشاره‌شد که فرایند ساب کف مراحل مختلفی را در برمی‌گیرد. درابتدای امر لازم است تا نوع سنگ شناخته‌شود. سپس نوبت به انتخاب دستگاه ساب کف می‌رسد. این موضوع اما به نوع برق دردسترس نیز مربوط است. چنانچه امکان دسترسی به برق سه‌فاز وجودداشت، باید از دستگاه سه‌فاز استفاده‌شود. همچنین برای ساختمان‌های آسانسوردار نیز توصیه می‌شود که از دستگاه مذکور استفاده‌شود. اگرچنانچه دسترسی به برق سه‌فاز وجودنداشت و حجم کثیفی و اجرام محیط نیز بالانبود، می‌توان از نوع تک‌فاز بهره‌برد. البته باید برای کار با نوع تک‌فاز وقت بیشتری گذاشت و مراحل را چندبار تکرارکرد. درمرحله اول از ساب کف باید برای رفع پستی‌ها وبلندی‌ها از لقمه بسیار زبر ۳۰ یا ۴۶ استفاده‌کرد. درمرحله بعد باید برای یکدست کردن سطوح بالایی از لقمه ۶۰ یا ۸۰ بهره‌برد. سپس برای حذف اضافات باقی‌مانده از دو مرحله قبل نوبت به لقمه ۱۲۰ می‌رسد. در چهارمین مرحله نوبت به استفاده از لقمه ساب سنگ ۲۰۰ به جهت آماده‌کردن سطح برای ادامه پرداخت می‌رسد. درمرحله پنجم نیز تمامی خطوط به‌‎جای‌مانده از مراحل قبل حذف‌می‌شود. درمرحله ششم وهفتم نیز باید به ترتیب از لقمه‌های ۶۰۰ و ۸۰۰ استفاده‌شود که دارای سمباده نرم هستند. درنهایت نیز باید از مواد نانویی استفاده‌شود تا عایق‌بندی لازمه انجام‌شود. گفتنی‌است که بسته به اِلِمان‌های مختلفی همچون تشخیص اپراتور ممکن است مراحل انجام ساب کف کمتر یا بیشترشود.

بیشتر بخوانیم ? پیچ و رولپلاک

ساب کف حیاط

یکی دیگر از مناطقی که همواره در معرض ترددهای مکرر قراردارد، حیات ساختمان یا منزل است. میزان جرم‌گیری و حجم کثیفی حیات نیز به عوامل مختلفی بستگی‌دارد. اولین عامل میزان تردد است که طبیعتا هرچه تردد بیشتری انجام‌شود، احتمال نشست اجرام و کثیفی نیز بیشتراست. به هرحال توصیه می‌شود که باید به طور میانگین در بازه زمانی هر ۱ الی ۳ سال،این فرایند انجام‌شود. تخمین قیمت نیز به نوع متراژ و شکل هندسی حیات بستگی‌دارد. چنانچه حیات منزل یا ساختمان دارای زوایای مختلفی باشد، طبیعتا این فرایند به وقت و زمان بیشتری نیازدارد. همچنین وسعت‌کاری و جابجایی وسایل و ایاب و ذهاب را درنظرگرفت تا بتوان در تخمین قیمت دقیق‌تر اقدام‌کرد. البته نباید از مراحلی که قسمت قبل اشاره‌شد نیز گذشت چراکه تعداد مراحل نامبرده نیز موثر در تعیین قیمت ساب کف حیات هستند.

ساب کف-کفسابی کریمی

ساب کف سنگ

در‌قسمت‌های قبل درخصوص مراحل انجام ساب کف مطالبی بیان‌شد. اهمیت این عملیات در اینجاست که از تعویض سنگ جلوگیری می‌کند. به علاوه نمایی بسیار زیبا و آینه مانند به آن می‌بخشد. به مرور زمان این مشکل وجود دارد که سنگ کف ناهمواری پیداکرده که باید برای آن چاره‌ای اندیشید. میزان آسیب‌پذیری و راندمان سنگ کف نیز تا حدود زیادی به درزهای موجود درآن بستگی‌دارد. به همین خاطر باید این درزها پرشوند تا احتمال رسوخ جرم و کثیفی به حداقل ممکن برسد. جدای از موارد فوق باید مات‌، کدرشدن و از‌دست‌رفتن ظاهر بصری را نیز به آیتم‌های فوق اضافه‌کرد. اینجاست که می‌توان با این فرایند نسبت به رفع مشکلات نام‌برده اقدام‌کرد. به همین دلیل است که استفاده از ساب کف سنگ، زیبایی خیره‌کننده‌ای به آن می‌بخشد.

ساب کف-کفسابی کریمی

ساب زدن سنگ کف

پس از مطرح‌کردن تمامی موارد فوق دیگر هیچ‌ شکی در باب اهمیت این عملیات باقی نمی‌ماند. اینجاست که باید برای جلوگیری از خرج تعویض سنگ، حتما از فرایند فوق استفاده‌شود. به هرحال با استفاده از این فرایند می‌توان تمامی مواد چسبناکی که ناشی از ساخت‌وساز است را ازبین‌برد. به‌ علاوه می‌توان اثرات باقی‌مانده از مواد اسیدی را نیز حذف‌کرد. باتوجه به حساسیت کار باید از خدمات یک مجموعه خبره کمک‌گرفت. مجموعه کفسابی کریمی به عنوان یک شرکت باتجربه در این زمینه مشغول فعالیت است. مشتریان می‌توانند برای ارتباط با واحد خدمات مربوط به فرایند ساب کف به وب‌سایت این مجموعه مراجعه‌کنند. درگاه اینترنتی این شرکت به عنوان پل اصلی ارتباطی با مشتریان بوده و هم‌اکنون در دسترس متقاضیان است. همچنین مسیر اصلی برای دریافت مشاوره‌های تخصصی نیز مراجعه به وب‌سایت مجموعه کفسابی کریمی است.

سوالات متداول

ساب کف چیست ؟

ساب کف از آنجایی اهمیت می‌یابد که موجبات جلوگیری از تعویض سنگ را فراهم می‌کند. اگر برای همتراز و یکسان‌سازی پستی و بلندی سنگ کف چاره‌ای اندیدشیده‌نشود، به مرور موجبات افت کیفیت بصری را فراهم می‌کند. البته باید به مورد فوق انواع و اقسام ترک‌خوردگی و درزهای متفاوت را نیز اضافه‌کرد. اینجاست که برای جلوگیری از تعویض سنگ نیازاست از فرایند ساب کف استفاده‌شود.

ساب کف پارکینگ به چه صورت می باشند؟

یکی از نقاطی که همواره در معرض انواع و اقسام آلودگی‌ها قراردارد، پارکینگ خانه یا ساختمان است. اگر نشتی روغن و لکه‌های حاصل از آن گرفته تا رد لاستیک‌های ماشین همگی از عوامل آسیب به ظاهر پارکینگ محسوب می‌شوند. اینجاست که به مرور زمان جرم و کثیفی به درون بافت کف پارکینگ رسوخ‌می‌کند.

ساب کف حیاط چگونه است؟

یکی دیگر از مناطقی که همواره در معرض ترددهای مکرر قراردارد، حیات ساختمان یا منزل است. میزان جرم‌گیری و حجم کثیفی حیات نیز به عوامل مختلفی بستگی‌دارد. اولین عامل میزان تردد است که طبیعتا هرچه تردد بیشتری انجام‌شود، احتمال نشست اجرام و کثیفی نیز بیشتراست.