شستشوی نما از آن دسته کارهایی است که با وجود آلودگی هوا و گرد و غبار، برای اغلب ساختمان های امروزی بسیار لازم است. زیرا ساختمان های امروزی با ساختمان های قدیمی فرق زیادی دارند. هم از لحاظ جنس ساختمان و هم ارتفاع ساختمان تفاوت های چشمگیری با هم دارند. لذا شستشوی نمای بیرونی آن ها می تواند بسیار مشکل باشد. امروزه شرکت های زیادی این خدمات را ارائه می دهند. ما در این مقاله به چگونگی انجام این کار و روش های مختلف آن می پردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید :
شستن نما چیست؟

شستشوی نما به مجموعه کار هایی گفته می شود که منجر به تمیز شدن نمای بیرونی ساختمان از آلودگی ها و لکه های اضافه میشود که آلودگی هوا و گرد و غبار باعث آن میشوند. شرکت های زیادی وجود دارند که با کادر مجرب خود این خدمات را ارائه می کنند.

این کار برای انواع نماها انجام می شود. نماهای شیشه ای، آجری، کامپوزیت، نماهای سیمانی و بتنی و همچنین ساختمان های نوساز و قدیمی. بسته به نوع آلاینده و جنس نمای ساختمان، روش های زیادی وجود دارد.

با توجه به بالارفتن حجم آلودگی‌های شهری و تغییرات ناگهانی اقلیمی، همواره نخستین تاثیر این عوامل درنمای ساختمان مشاهده‌می‌شود. برای رفع این دغدغه نیز تنها راه‌‌حل ممکن، سپردن کار شستشوی نما ساختمان به یک کادر متخصص و باتجربه است. نباید از متریال‌های مختلف نیز چشم‌پوشی‌کرد.  همچنین این مسئله باید مورد توجه قرارگیرد تا پروسه شستشوی نما ساختمان به بهترین وجه ممکن به سرانجام‌‎برسد. تا پایان همراه ما باشید تا با جنبه‎های مختلف این فرایند آشناگردید.

شستشوی نمای ساختمان

داشتن برنامه‌ای منظم برای شستشوی نما ساختمان محل کار، نشان از اهمیت‌دادن به پرستیژ است. باتوجه به وجود انواع آلودگی‌های شهری بهترین راه‌حل ممکن برای جلوگیری از افت کیفیت بصری ساختمان شستشوی نما آن است. واضح‌است که انجام این کار نه تنها در ایجاد سیمایی زیبا موثراست بلکه موجبات بالارفتن ارزش مادی ساختمان را نیز شامل می‌شود. همواره وجود انواع آلاینده‌ها همچون گردوغبار، دوده و تغییرات ناگهانی اقلیمی موجبات ایجاد آسیب به نمای ساختمان را فراهم‌می‌کنند. اینجاست که لزوم وجود یک برنامه منظم برای زدودن آلودگی‌ها توسط کادری مجرب بیش‌ازپیش احساس می‌شود. وب‌سایت کفسابی کریمی با اندوخته‌ای به درازای بیش از دو دهه در امر شستشوی نما ساختمان به صورت تخصصی مشغول فعالیت است. درسابقه این مجموعه مجرب خدمات‌رسانی به انواع ساختمان‌های تجاری و دولتی اعم از بانک‌ها و دیگر ارگان‌های خصوصی و دولتی دیده‌می‌شود. وجه تمایز این مجموعه استفاده از تجهیزات مدرن در شستشوی نما ساختمان است.

شستشوی نما ی سیمانی

شستشوی نمای سیمانی تابع عوامل مختلفی همچون نوع سیمان، میزان زبری سیمان و حجم جرم نشسته بر روی سیمان است. توصیه‌می‌شود که برای حفظ نمای ظاهری ساختمان حداقل هر دوسال یکبار، نسبت به شستشوی نمای سیمانی اقدام‌شود. سیمان به صورت ذاتی و با توجه به بافتی که دارد انواع آلودگی‌ها همچون دوده را سریع‌تر به خود جذب می‌کند. بهترین دستگاهی که می‌تواند برای تمیزکردن یکنواخت سیمان استفاده‌شود واترجت است که از فشارقوی آب بهره‌می‌برد. واترجت‌ها خود به دو دسته تک و سه فاز تقسیم می‌شوند و اینکه کدامیک استفاده‌شود بستگی به حجم آلودگی سیمان دارد. اگر فقط  شستشوی نمای سیمانی مدنظراست باید از واترجت تک فاز بهره‌برد اما برای جرم‌زدایی سنگین باید از واترجت سه فاز استفاده‌کرد. البته نباید از حجم امکانات موجود نیز غافل‌شد چراکه برخی از مواقع محدودیت دسترسی به برق سه فاز وجود دارد. البته برای شستشوی نمای سیمانی ساختمان‌های مرتفع، لزوم استفاده از طناب راپل نیز وجود دارد.

نماي شيشه‌اي

درقسمت‌های قبل درخصوص تاثیر کیفیت بصری ساختمان در ذهن مخاطب مطالبی بیان‌شد. نگاه‌داشتن نمای زیبای ساختمان در باشکوه‌ترین حالت ممکن دغدغه‌ای است که  ذهن بسیاری را به خود مشغول ساخته‌است. برای شستشوی نمای شیشه‌ای راه‌حل‌های متفاوتی وجوددارد که هرکدام مزایای خاص خود را دارد. سنتی‌ترین و البته ایمن‌ترین مورد استفاده از داربست است که معمولا در پروژه‌های با مدت بالا استفاده می‌شود. درحین استفاده از داربست، اِلِمان‌های سرعت عمکلرد و زمان انجام کار رابطه‌ای معکوس دارند. نقطه مقابل داربست اما طناب راپل است که ناامن‌ترین روش ممکن برای شستشوی نمای شیشه‌ای است اما کم‌هزینه‌ترین روش محسوب‌می‌شود. به همین دلیل جدای ازمیزان تجربه، همواره لزوم رعایت نکات ایمنی در بالاترین سطح ممکن وجوددارد. روش سوم استفاده از بالابراست که باعث بالابردن سرعت عملیات پاکسازی می‌شود. بالابر مورد استفاده نیز بستگی به ارتفاع ساختمان موردنظر دارد. از نوع دستی در ساختمان کم ارتفاع و از نوع اتومات در ساختمان‎های مرتفع استفاده می‌شود.

انواع روش های شستشوی نما

برای شستشوی نما، روش های زیادی وجود دارد که متخصصین این کار بسته به جنس نما و نوع آلاینده ها اقدام به شستشو می کنند. تعدادی از پرکاربرد ترین روش ها را اینجا ذکر می کنیم.

شستشوی نما با دستگاه واترجت یا همان کارواش های صنعتی

همانگونه که از نام آن پیدا است در این روش از دستگاه واتر جت یا همان کارواش های بزرگ صنعتی برای شستشوی نما استفاده می شود. این دستگاه ها شامل پمپ فشار و موتور و شیلنگ و نازل می باشند. این دستگاه فشار آب شهری را 220 برابر بیشتر می کند و باعث می شود آب با فشار قوی به سطح نما برخورد کرده و آن را تمیز کند.

این دستگاه هم نوع تک فاز دارد هم سه فاز. نوع سه فاز آن قوی تر بوده و بهتر عمل می کند. این روش بخصوص برای تمیز کردن نماهای سنگی و آجری و بتنی به کار می رود. دستگاه واترجت با فشار آب قوی خود، هرگونه لکه سینمای را از روی ساختمان های نوساز پاک کرده و برای این ساختمان ها بهترین روش محسوب می شود.

مزیت های استفاده از دستگاه واترجت

استفاده از این روش برای شستشوی نما مزیت های خاص خود را دارد که به آن ها اشاره خواهیم کرد. یکی از مزیت های آن ، سریع شدن روند کار و همچنین استفاده آسان آن است که در کمترین زمان ممکن بیشترین بازده را برای ما دارد. در این روش از حرارت و گرما استفاده نمی شود پس هیچگونه آسیبی به نمای ساختمان وارد نخواهد کرد. هزینه این روش نسبت به روش های دیگر کمتر است پس به صرفه تر است.

بیشتر بخوانیم ? پیچ و رولپلاک

شستشوی نما-کفسابی کریمی

شستشوی نما بدون داربست (با استفاده از طناب)

در قدیم، برای شستشوی نما ها از روش داربست استفاده می کردند که خطر های فراوانی داشت زیرا کارگر ها کمتر از کمربند ایمنی استفاده کرده و در صورت آمدن یک طوفان یا گرفتن سرگیجه امکان پایین افتادن آنها از داربست بسیار بود.

همچنین برای ساختمان ها و برج های بلند، از داربست استفاده نمی شود چون وقت زیادی را صرف می کند. امروزه با پیشرفته شدن امکانات و تکنولوژی ها، از طناب های ایمنی و محکم برای این کار استفاده می شود که هم سرعت عمل کار را بالا می برد و هم برای کارگران ایمن تر می باشد.

شستشوی نما با مواد نانو

امروزه عمده موادی که برای نماشویی انواع ساختمان‌ها به کارمی‌روند جدای از تمیزکردن، نقش چندانی در افزایش عمر مفید ساختمان ندارند. اما وقتی نوبت به نماشو‌های نانویی می‌رسد قضیه کاملا فرق می‌کند. فارغ از اینکه متریال نمای ساختمان از چه جنسی باشد، امکان استفاده از محصولات نانویی برای بالابردن عمرمفید آن وجود‎‌‌دارد. برای مثال درسطوح صیقلی همچون شیشه و کامپوزیت، میزان افزایش عمر مفید حداقل تا پنج برابر حالت عادی است. متریال‌های زبر همچون سیمان نیز از این قاعده مستثنی‌ نبوده و درصورت استفاده از شوینده نانویی، دوام آنها تا چندین برابر افزایش می‌آبد. راز ماندگاری بالا پس از شستشوی نما ساختمان با مواد نانو، در عایق‌بندی آن نهفته‌است. باید توجه داشت که کار با مواد شوینده نانویی مهارت و تجربه بالایی را می‌طلبد. معمولا از نانوی آبگریز برای شستشوی نما ساختمان استفاده می‌شود تا آلودگی‌ها به صورت سیال و روان درآمده و اثری از لکه بر روی سطح باقی‌نماند.

سایر خدمات ارائه شده توسط کفسابی کریمی :

بنر تماس با ما کفسابی کریمی

بیشترین سوالات پرسش شده توسط کاربران :

نگهداری نما چیست؟ برنامه نگهداری نما یک رویکرد استراتژیک است که به مدیران ساختمان اجازه می دهد تا مشخصات سیستم نما را بر اساس مصالح مورد استفاده، ارزیابی وضعیت، نیازهای تعمیر، انتظارات بودجه و غیره مستند کنند.
شیشه نما چیست؟ نما یک کلمه منشأ فرانسوی است که به معنای صورت جلو است. استفاده از شیشه در نماهای بیرونی نور و فضای خوبی را برای ساکنین ساختمان فراهم می کرد که باعث افزایش استفاده از شیشه شد. از نظر معماری، استفاده از شیشه به خود ساختمان نمای زیبایی بخشیده است.
آیا نمای شیشه ای ایمن است؟ مقاومت آن در برابر ضربه و تنش کمتر از مصالح سازه ای و بنایی است. این نه تنها شیشه را برای مناطق زلزله خیز و طوفان خیز انتخاب ضعیفی می کند، بلکه مسائل امنیتی را نیز افزایش می دهد. در ساخت نمای شیشه ای احتمال خطاهای نصب بیشتر است.

دستگاه شستشوی نما  ساختمان

دربخش‌های قبلی در باب روش‌های تمیزکردن نمای ساختمان و برخی از دستگاه‌ها و متریال‌های ضروری مورد استفاده مطالبی بیان‌شد. در اینجا اما صحبت از دستگاه مکانیزه شستشوی نما است که برای امورات تخصصی و حرفه‌ای مورد استفاده قرارمی‌گیرد. این وسیله ارمغان تکنولوژی برای نماشویی ساختمان‌های متفاوت است و به اقتصادی‎ترین حالت ممکن انجام عملیات شستشو را جلو می‌برد. مزیت دیگر این وسیله بی‌نیازبودن اپراتور از داربست است که دلیل آن قدرت پاشش آب تا ارتفاع پانزده متری است. این دستگاه به دلیل بهره‌بردن از تجهیرات و فیلتر قدرتمند، تمامی ناخالصی‌ها را جداکرده و به مایعی شفاف و زلال تبدیل‌می‌کند. ممکن‌است این سوال بوجودآید که سهولت کاربری دستگاه شستشوی نما چگونه است؟. پاسخ اما در دل متریال مورد استفاده برای تجهیزات این دستگاه نهفته است. درساخت قطعات این دستگاه از آلومینیوم و کربن استفاده ‌شده‌است که دوام بالایی داشته و سهولت در رابط کاربری را به ارمغان می‎آورد.

kafsabi-karimi.49-min

بیشتر بخوانیم ? سنگسابی

خدمات شستشوی نمای ساختمان

با توجه به نکات بیان‎شده تا به اینجای کار می‌توان نتیجه گرفت که شستشوی نمای ساختمان امری حیاتی و مهم است. به موازات آن لزوم استفاده از کادری مجرب برای انجام پروژه‌های محول‌شده نیز وجوددارد. اینجاست که سخن از کفسابی کریمی به عنوان یک واحد باتجربه به میان می‌آید. همانطور که اشاره‌رفت این واحد از دو دهه سابقه در این حیطه بهره‌می‌برد. همین اندوخته ارزشمند است که موجبات به سرانجام رساندن سنگین‌ترین پروژه‌ها را در کمترین زمان ممکن به ارمغان می‌آورد. دیگر وجه تمایز این شرکت استفاده از مدرن‌ترین تجهیزات شستشوی نمای ساختمان است که به سرعت اتمام پروژه می‌افزاید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید :

شستشوی نما در تهران

کفسابی کریمی با بیش از بیست سال سابقه درخشان مشغول به فعالیت در زمینه های ساب زنی انواع سنگ ، سرامیک ، بتن ، گرانیت ، مرمریت ، تراورتن و موزاییک مورد استفاده در انواع پله ، دیوار و کف ساختمان میباشد.

کفسابی سنگ لابی ، ساختمان ، راه پله ، پاگرد ، پارکینگ ، سالن اجتماعات و… را با جدیدترین شیوه های موجود انجام می دهیم

برای بهره مندی از کلیه خدمات شرکت ما با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمایید :

۰۲۱-۲۶۴۳۱۶۹۹

۰۹۱۲۱۷۷۱۰۴۹

همچنین برای ارتباط با ما می توانید از آدرس اینترنتی kafsabi-karimi.com استفاده نمایید.

وب‌سایت شرکت به عنوان پل ارتباطی با مشتریان محسوب‌شده و متقاضیان می‌توانند جهت چگونگی استعلام قیمت شستشوی نمای ساختمان به این وب‌سایت مراجعه‌کنند. مشتریان می‌توانند در هفت‌ روز هفته و حتی ایام تعطیل نیز با کفسابی کریمی در ارتباط باشند و از خدمات مورنیاز بهره‌ببرند.

سوالات متداول شستشوی نما

برای جلوگیری از افت کیفیت بصری ساختمان چه باید کرد؟

باتوجه به وجود انواع آلودگی‌های شهری بهترین راه‌حل ممکن برای جلوگیری از افت کیفیت بصری ساختمان شستشوی نمای آن است. واضح‌است که انجام این کار نه تنها در ایجاد سیمایی زیبا موثراست بلکه موجبات بالارفتن ارزش مادی ساختمان را نیز شامل می‌شود.

شستشوی نمای سیمانی به چه عواملی بستگی دارد؟

شستشوی نمای سیمانی تابع عوامل مختلفی همچون نوع سیمان، میزان زبری سیمان و حجم جرم نشسته بر روی سیمان است. توصیه‌می‌شود که برای حفظ نمای ظاهری ساختمان حداقل هر دوسال یکبار، نسبت به شستشوی نمای سیمانی اقدام‌شود. سیمان به صورت ذاتی و با توجه به بافتی که دارد انواع آلودگی‌ها همچون دوده را سریع‌تر به خود جذب می‌کند.

راز ماندگاری بالا پس از شستشوی نمای ساختمان با مواد نانو چیست؟

راز ماندگاری بالا پس از شستشوی نمای ساختمان با مواد نانو، در عایق‌بندی آن نهفته‌است. باید توجه داشت که کار با مواد شوینده نانویی مهارت و تجربه بالایی را می‌طلبد. معمولا از نانوی آبگریز برای شستشوی نمای ساختمان استفاده می‌شود تا آلودگی‌ها به صورت سیال و روان درآمده و اثری از لکه بر روی سطح باقی‌نماند.